100 rokov lesnej železnice Trenčín – Selec

Klub slovenských turistov – RR Trenčín a združene obcí mikroregiónu Inovec pozývajú priateľov turistiky a lesných železníc na pochod po trase bývalej lesnej železnice pri príležitosti 100. výročia lesnej železnice Trenčín – Selec, so stretnutím pri kravíne na Patlíkovej 28.10.2012 v čase od 11:00 do 14:00 hodiny.

Trasa A: Trenčín – Patlíková (22km) vedie od hotela Brezina. Na trasu je možné pripojiť sa od mosta Na dolinách (15km), od Soblahovskej horárne (12km), z cesty nad družstvom v Mn. Lehote (10km) a od motorestu Radar (6km).

Trasa B: Selec – Patlíková (16km) vedie od horárne Kondrút. Na trasu je možné pripojiť sa aj od cesty z Veľkých Stankoviec smerom na Betlehem (10km) alebo od Betlehemu (6km).

Trasy budú označené farebnými fáborkami a povedú prevažne po pôvodnom telese železnice. Na jednotlivých nástupných miestach účastníci dostanú od organizátorov informačný materiál. V cieli bude pre každého účastníka pripravený pamätný list a malé prekvapenie. Na trase sa nachádza množstvo zachovaných stavebno-technických diel lesnej železnice ako mosty, násypy, priepusty apod.

Aj keď dnes je len zachované teleso železnice a mostné konštrukcie, trasa je nenáročná a poskytuje pekné výhľady.