Vlaky RegioJet nebudú súčasťou integrovanej dopravy

Upozorňujeme cestujúcich, že vlaky RegioJet nebudú od 1. marca 2013 súčasťou Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja. Vo vlakoch tak nebudú platiť predplatné cestovné lístky integrovanej dopravy a ani tzv. “bratislavské električenky”.

bratislavska integrovana doprava -logoVšetci cestujúci, ktorí plánujú využiť vlaky RegioJet na území Bratislavy, budú aj naďalej vybavovaní len podľa prepravných a tarifných podmienok spoločnosti RegioJet a budú musieť mať zakúpený samostatný cestovný doklad na vlak RegioJet.

Príčinami, prečo spoločnosť RegioJet napriek pôvodným zámerom a uskutočneným prípravným prácam napokon nevstúpi do integrovaného dopravného systému (ďalej IDS) v 1. etape k 1. marcu 2013, sú najmä:

  • nevýhodné zmluvné podmienky, ktoré by viedli k diskriminácii našich cestujúcich využívajúcich výhodné časové cestovné lístky (týždenníky a mesačníky) a akciové produkty (Akciové vlaky, Relačný lístok Komárno),
  • obmedzený rozsah územia IDS len na mesto Bratislava bez okolitých obcí a bez integrácie s ostatnou verejnou dopravou v regióne.

Spoločnosť RegioJet je presvedčená o tom, že funkčný IDS je ideálnym riešením pre modernú a efektívnu verejnú dopravu. RegioJet verí, že po úspešnom doriešení otvorených otázok sa plnohodnotne zapojí do IDS v ďalšej etape a prispeje tak k skvalitneniu dopravy v Bratislave a okolí.

You may also like...