Čertovská jazda 2012 v Košiciach

Po úspešných troch ročníkoch sa Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) opäť rozhodol najmenších potešiť týmto netradičným spôsobom. 

Pravú predvianočnú atmosféru vypraví DPMK do košických ulíc už po štvrtýkrát aj vo forme obľúbenej netradičnej mikulášskej akcie pod známym názvom ČERTOVSKÁ JAZDA 2012. Tohtoročná Čertovská jazda bude premávať po zmenenej, predĺženej trase linky 6. Jednotlivé články električky budú rozdelené v prednej časti na nebo a v zadnej na peklo. Samozrejmosťou je, že po električke sa budú pohybovať veselí Mikulášovia, milí anjelikovia a nezbední čertíkovia, ktorí zlé deti odvedú do tajomného horúceho pekla a nie je vylúčené, že sa detičky vrátia zafúľané od uhlia. Každé dobré dieťa bude odmenené sladkou maškrtou. Vo vozidle budú znieť vianočné melódie a celé prostredie bude avizovať blížiace sa Vianoce. Tak milé deti, pripravujte si vianočné básničky a pesničky, ktoré budete prezentovať postavičkám. Tak čo, tešíte sa? Ak áno, pozorne čítajte nasledujúce informácie:

Kedy a kde bude “ČERTOVSKÁ JAZDA” premávať?

Čertovská električka bude vypravená bezplatne na novej trase Staničné námestie – Námestie osloboditeľov – Moldavská cesta – Trieda SNP – Amfiteáter – Nám.Maratónu mieru – Havlíčkova a späť v sobotu 8. decembra 2012 v čase od 13:00 do 18:00. Nástup bude možný v nástupných a ďalej nasledovných zastávkach. Do električky sa bude dať nastúpiť len cez predné dvere a vystúpiť dverami stredného článku.

Čo to vlastne čertovská električka je?

Článková električka KT8 D5 #537, ktorá sa premení na vianočné vozidlo prevážajúce vianočnú atmosféru a dobrú náladu vedené čertovskou vodičkou Terkou.

Akcia je určená pre deti a ich dospelý sprievod!

Upozorňujeme ctených cestujúcich, že akcia je určená predovšetkým pre deti a ich dospelý sprievod, a to hlavne z kapacitných dôvodov.  Za pochopenie ďakujeme!

Všetky deti do čertovskej električky pozýva Dopravný podnik mesta Košice a Historická spoločnosť mestskej dopravy .

Tento program je súčasťou Košických rozprávkových Vianoc 2012.

You may also like...