Gemerský expres 2014 do Slavošoviec

Klub historických a koľajových vozidiel (KHKV) vypraví netradične už tento piatok 29. augusta 2014 obľúbený historický Gemerský expres do Slavošoviec. Po troch rokoch sa tak budú môcť cestujúci opäť dostať vlakom do srdca Gemera a obdivovať pod Homôlkou jednu z kuriozít regiónu – železničný tunel bez koľajníc.

„Nostalgickú jazdu sme na sklonku prázdnin pripravili nielen pre milovníkov historických vlakov, ale aj pre celé rodiny s deťmi. Napokon, v spolupráci s tamojším regiónom a obcou Slavošovce sme pre cestujúcich pripravili relaxačný program v lone prírody, hry pre deti a chýbať nebude ani kultúrny program a tradičné slavošovské privítanie na stanici,“ pozýva na jazdu Ľubomír Lehotský z Klubu historických koľajových vozidiel.

KHKV svojimi jazdami dlhodobo propaguje oživovanie opustených tratí, po ktorých už viac ako desaťročie nepremáva osobná doprava. Aj touto formou chcem turistom priblížiť krásne a atraktívne regióny Slovenska.

„V tomto prípade bude najväčším lákadlom, okrem jazdy historickým vláčikom, dobrodružná výprava do tunela. Nenáročná prechádzka je dlhá iba 3 km, no čo – to vyžaduje aj po fyzickej stránke. Nezabudnite si baterky, lampáše, či iné svietidlá, ktoré sú v dlhom tuneli neoceniteľnou pomôckou. Pre všetkých bude k dispozícii originálny prírodný areál pri tuneli a miestni podnikatelia zabezpečia aj výborný guláš, opekané klobásky a predaj ovčieho syra. Tí, ktorí sa do tunela nevydajú, môžu v obci navštíviť pamätnú izbu slovenského rozprávkara Pavla Dobšinského,“ dodáva Lehotský.

Historické motoráky Magda a Ľubka odchádzajú z Košíc o 7:30 a privezú aj cestujúcich z Moldavy či Rožňavy. Štítnickou dolinou však v deň výročia SNP zahrmotí historický motorový vláčik niekoľkokrát, a to znamená, že v rámci kyvadlovej jazdy dostanú možnosť previesť sa vláčikom aj miestni obyvatelia a návštevníci z Rochoviec, Štítnika, Ochtinej, Slavošoviec a Čiernej Lehoty a to na trati Slavošovce – Štítnik železničná stanica a späť s odchodom zo Slavošoviec o 10:30 hod.

2014_08_slavosovce

You may also like...