Horňan expres – Zamračenou do Tatier

Prievidzký parostrojný spolok pozýva na nostalgickú jazdu Horňaň expresom v dňoch 1.9.2016 – 4.9.2016 do Tatier.

1.9.2016 – odchod vlaku zo stanice Topoľčany bude o 8:00 hodine. Nástup do vlaku bude možný od 7:30 hod. Prosíme všetkých účastníkov o včasný príchod a nástup do vlaku, aby sa predišlo k zmeškaniu vlaku. Účastníci sa prihlásia u sprievodcu vozňa označeného tabuľkou umiestnenou na dverách vozňa s názvom klubu, alebo skupiny, do ktorej patria ( KST Horňan, KST Bojná, Francúzska spoločnosť). Sprievodca na základe Vášho mena vydá lístok do vlaku a zaujmete miesto vo vlaku. Vo vlaku je možná bezplatná preprava bicyklov v obmedzenom počte. Prípadný záujemcovia si môžu nahlásiť prepravu bicykla na tel. čísle 0911400272, kde si overia dostupnosť prepravy aj s ďalšími podrobnosťami prepravy. Cestovný lístok platí po celé štyri dni iba vo vlaku Horňan – Express. K lístku dostane každý účastník tiež poukážku na guláš s plánom relaxačného areálu SIM vo Vrútkach.

2016_09_hornan_expres

Vlak zastaví pre výstup a nástup v staniciach Chynorany, Partizánske, na zastávke Remäta, Vrútky a Štrba. Ostatné zastavenia budú len z dopravných dôvodov, preto prosíme počas týchto zastavení konzultovať výstup a nástup so sprievodcom daného vozňa. Po odchode z Topoľčian vlak pokračuje po trati č. 140 Nové Zámky – Prievidza. V Prievidzi prejde na trať č. 145 Prievidza – Horná Štubňa. Na tejto trati vlak zastaví na zastávke Remäta. Tu budete mať možnosť si vyfotiť, alebo nafilmovať vlak v pohybe na zaujímavom úseku trate, kde vlak vychádza z tunela. Po zastavení prípadní záujemcovia vystúpia, vlak cúvne do tunela a následne sa uvedie do pohybu smerom späť k zastávke. Tak si ho budete môcť vyfotiť, nafilmovať v pohybe pri výjazde z tunela. Vlak zastaví na zastávke pre nástup a bude pokračovať v ďalšej jazde do stanice Horná Štubňa, kde po mene smeru jazdy vlak prejde na trať č. 170 Zvolen – Vrútky. Po príchode do Vrútok sa vlak presunie priamo do relaxačného areálu SIM. Tu je pre Vás pripravený guláš, prehliadka Hasičského múzea a prehliadka vagóna s modelovým koľajiskom.

V cene lístka je zahrnuté aj:

  • jazda na ručnej šlapacej drezine,
  • možnosť hry ruských kuželiek,
  • povozenie sa na mini železnici,
  • vital park.

Ďalšie atrakcie ( za poplatok ):

  • mini golf ( 2€ dospelý na hodinu ),
  • lukostreľba,
  • pedálové káry (3€ na 30 minút ).

Po výstupe v areáli, vzhľadom na kapacitu množstvo miest na sedenie (v prípade nepriaznivého počasia vonku) a výdaja gulášu, sa tento rozdelí do dvoch skupín o 12:00 hod. a 13:30 hod. Každý účastník bude mať na poukážke na guláš vyznačený čas jeho vydaja. Majitelia poukážky s časovým údajom 13:30 hod. sa po príchode do areálu odoberú so sprievodcom múzea na jeho prehliadku. Majitelia poukážky s časovým údajom 12:00 hod. sa dostavia k výdaju guláša a o 13:30 hod. sa vystriedajú s prvou skupinou v prehliadke múzea. Poukážky je možné medzi sebou zamieňať pri nevyhovujúcom čase výdaja. Odchod vlaku z areálu SIM je o 15:50 hod. do stanice Vrútky, odkiaľ sa bude pokračovať po trati č.180 Žilina – Košice do stanice Štrba, kde má Horňan – Express v ten deň konečnú.

2.9.2016 – odchod vlaku do stanice Levoča zo stanice Štrba o 8:30 hod. Po svojej ceste tam a späť vlak zastaví na zastávke Letanovce pre návštevníkov Slovenského raja. Po príchode do Levoče individuálny program. Odchod z Levoče o 15:50 hod.

3.9.2016 – odchod vlaku do Starej Ľubovne zo stanice Štrba o 8:45 hod. Po príchode do Starej Ľubovne individuálny program. Odchod zo Starej Ľubovne o 15:20 hod.

4.9.2016 – odchod Horňan – Expressu zo stanice Štrba o 10:00 hod. Cesta späť priama, bez dlhšieho zastavovania. Predpokladaný príchod do Topoľčian o 16:00 hod.
Podrobnejšie časy jazdy vlaku budú uvedené v tlačenom sprievodcovi, ktorý bude mať každý uložený na svojom mieste.

You may also like...