Muránska strela 2014

Klub historických koľajových vozidiel pozýva na mimoriadnu jazdu historickým motorovým vlakom 31. mája 2014.

Pred viac ako tromi rokmi, presnejšie 30. apríla 2011 vyrazil z Plešivca do Muráňa posledný pravidelný osobný vlak. Odvtedy na tejto gemerskej lokálke zastavil už iba mimoriadny vlak nášho klubu KHKV, merací či nákladný vlak. Malebná trať je nevyužitá a jej budúcnosť viac ako neistá. KHKV v spolupráci so ŽSR, MDC a obcou Muráň prichádza s možnosťou aspoň na chvíľu si pripomenúť príjemné drncanie na koľajniciach, končiacich na úpätí národného parku Muránska planina.

Program

Pri ceste tam sa vlak krátko zastaví v železničnom múzeu v Lubeníku. Po príchode do Muráňa bude nasledovať autobusová preprava pod Muránsky hrad (cena: 1 €), alebo môžu cestujúci vyraziť na hrad pešo. Na hrade sú pripravené výstupy šermiarov a sokoliarov (dobrovoľné vstupné). Pre hladošov bude pripravená súťaž vo varení gulášu.

Pre priaznivcov kyvadlových jázd sme pripravili tentoraz aj jednu do Revúcej s odchodom o 14:25 hod. a príchodom späť do Muráňa o 15:07 hod.

Vlak z Muráňa do Košíc odchádza o 15:25, plánovaný príchod do Košíc je krátko po 18. hodine. Veríme, že počasie nám bude želať a spolu prežijeme peknú sobotu.

2014_05_Muranska_strela

You may also like...