Noc svetiel bude tento rok aj na detskej železničke

Počas obľúbeného podujatia Bielej noci sa návštevníkom netradične pod názvom – NOC SVETIEL – otvorí aj Košická detská historická železnica. Akcia sa ukutoční dňa 6. októbra 2012.

V Čermeľskom údolí tak návštevníci uvidia svetelné inštalácie, netradičnú výstavu železničných modelov, rozsvietenú historickú techniku, nočné jazdy na stanicu Vpred v špeciálne osvetlených vozňoch a virtuálne koľajnice zo stoviek sviečok. Tie budú pripomínať dnes už neexistujúcu koľaj, ktorú aktivisti plánujú opäť obnoviť a vrátiť tak železničku do svojej pôvodnej podoby.

„Celý rok sme sa snažili návštevníkom našej železničky prinášať kultúrny program a Noc svetiel je akoby vyvrcholením nášho snaženia,“ hovorí Ľubomír Lehotský, riaditeľ KDHŽ  a predseda občianskeho združenia Detská železnica Košice, ktoré železničku prevádzkuje prvý rok. „Medzi najväčšie lákadlá budú patriť určite nočné jazdy, plánované až do polnoci. Tie sa na našej železnici v takom rozsahu uskutočnia po prvý raz, navyše prvýkrát v netradične osvetlených vozňoch. To všetko podfarbené pôsobivým mixom elektronickej hudby a zvukov noci.“

NEBUDÚ CHÝBAŤ HISTORICKÉ PETROLEJKY

Noc svetiel na detskej železnici odštartuje vlak s odchodom z Čermeľa o 19:10 hod. Vlaky budú jazdiť každú hodinu, posledný vyrazí 10 minút po polnoci. V nasadení budú oba rušne, Danka aj Katka, pričom parná mašinka bude osvetlená tak, ako v čase svojho zrodu – petrolejovými lampami.

BEZPLATNÁ DOPRAVA HISTORICKÝM AUTOBUSOM

Bezplatné doprava návštevníkov z centra mesta – Námestia maratónu mieru, je vďaka podpore Dopravného podniku mesta Košice zabezpečená historickým Ikarusom každú hodinu od 18:45 až do 23:45 hod. Autobus bude zabezpečovať aj odvoz návštevníkov späť do centra mesta každú hodinu od 19:35 z Čermeľa, posledný spoj pôjde o 0:35 hod.

Detská železnica v tomto roku ešte pripravuje Halloweenske jazdy (3.11.2011) a v decembri budú vypravené aj špeciálne mikulášske vlaky. Riadna sezóna na železničke trvá do 4. novembra, kedy vlaky premávajú každý víkend podľa cestovného poriadku.

Kosicka detska historicka zeleznica - noc svetiel

You may also like...