Nostalgickým vlakom a električkou na Anenskú púť v Lednických Rovniach

V dňoch 21. a 22. júla 2012 farnosť Lednické Rovne pozýva na duchovné obohatenie a upevnenie viery vo večné a pravé hodnoty života prostredníctvom púte k sv. Joachimovi a Anne.

Pri tejto príležitosti bude v nedeľu 22. júla vypravený mimoriadny nostalgický vlak na Lednické Rovne s prípojom na Trenčiansku elektrickú železnicu. Kapacita vlaku je obmedzená na 150 miest.

 

Cestovný poriadok  mimoriadného historického vlaku Púchov – Lednické Rovne a späť
na púť k Joachimovi a Anne 22. júla 2012
dátum jazdyŽST a zastávkypríchod – odchod
22.7.2012Púchov07.08
22.7.2012Beluša07.17 – 07.18
22.7.2012Ladce07.21 – 07.22
22.7.2012Košeca07.27 – 07.28
22.7.2012Ilava07.31 – 07.32
22.7.2012Dubnica na Váhom07.40 – 07.41
22.7.2012Trenčianska Teplá07.48 – 08.03
22.7.2012Nemšová08.11 – 08.12
22.7.2012Borčice08.17 – 08.18
22.7.2012Bolešov08.22 – 08.23
22.7.2012Sedmerovec08.30 – 08.31
22.7.2012Pruské08.36 – 08.37
22.7.2012Dulov08.42 – 08.43
22.7.2012Horovce08.49 – 08.50
22.7.2012Lednické Rovne08.57 – 12.40
22.7.2012Horovce12.47 – 12.48
22.7.2012Dulov12.54 – 12.55
22.7.2012Pruské13.00 – 13.01
22.7.2012Sedmerovec13.06 – 13.07
22.7.2012Bolešov13.14 – 13.15
22.7.2012Borčice13.19 – 13.20
22.7.2012Nemšová13.25 – 13.26
22.7.2012Trenčianska Teplá13.34 – 13.54
22.7.2012Dubnica nad Váhom13.59 – 14.00
22.7.2012Ilava14.06 – 14.07
22.7.2012Košeca14.10 – 14.11
22.7.2012Ladce14.16 – 14.17
22.7.2012Beluša14.20 – 14.21
22.7.2012Púchov14.30

Cestovný poriadok Trenčianskej elektrickej železnice platný pre 22. júla 2010:

  • Trenčianska Teplá, odchod: 07:00, 13:40
  • Trenčianske Teplice, príchod: 07:20, 14:00
  • Trenčianske Teplice, odchod: 07:30, 15:00
  • Trenčianska Teplá, príchod: 07:50, 15:20

Upozorňujeme Vás, že z dôvodu rekonštrukcie železničnej stanice Trenčianska Teplá je nástup na Trenčiansku elektrickú železnicu možný iba na zastávke Trenčianska Teplá-obec.

Neváhajte a príďte sa odviesť po jednej z najkrajších nepoužívaných železničných tratí.

Program púte – 22. . júla:

09.00 spovedanie, ruženec a litánie k sv. Anne
09.30 hudobná a liturgická príprava na sv. omšu, prečítanie nedeľných oznamov
10.00 slávnostná sv. omša, hlavným celebrantom a slávnostným kazateľom je jeho Excelencia Mons. doc. ThDr. Tomáš Galis, PhD., žilinský diecézny biskup. Svätú omšu hudobne sprevádza spevácky zbor Joachim z farnosti Lednické Rovne.

Svätá omša bude vysielaná priamym prenosom na druhom programe Slovenskej televízie tak ako tomu bolo historicky prvýkrát pred dvoma rokmi. Počas celého trvania púte bude pre pútnikov k dispozícii farský časopis Rovňanská Oáza.

anenska put trez lednizke rovne

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.