Rozprávková galaxia na detskej železnici – Košice EHMK 2013

Košická detská železnica vyrazí na svoje prvé jazdy v roku 2013. V sobotu a v nedeľu 19. a 20. januára sa uskutočnia po dve jazdy o 11:00 a 13:00 zo stanice Čermeľ do stanice Alpinka. Vypravené budú rušne Janka a Danka.

Všetky jazdy bude sprevádzať bohatý kultúrny program, klasické rozprávky v netradičnom podaní predvedú naši priatelia zo známeho divadla NEON.

Obe jazdy sa uskutočnia pri príležitosti štartu programu Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013. Partnermi jázd sú Mesto Košice a KOŠICE – EURÓPSKE HLAVNÉ MESTO KULTÚRY 2013, n. o.

Dátum – Čas
Sobota – 19. 01. 2013 a Nedeľa – 20. 01. 2013 – 11:00 – 14:00

PROGRAM:

Miesto konania – Areál Detskej železnice

Košická detská historická železnica (KDHŽ), ako jedna z najväčších atrakcií a ozdôb mesta, si počas Otváracieho ceremoniálu pripravila atraktívny a bohatý program na prahu jedinečnej etapy v živote Košíc.

V sobotu aj nedeľu sa uskutočnia po dve atraktívne zimné jazdy o 11:00 hod. a 13:00 hod. Zimné jazdy v tejto sezóne sú skutočným unikátom v podmienkach železničky a deje sa tak vôbec prvýkrát v jej takmer 60 ročnej histórii.

Na cestujúcich čaká okrem nezabudnuteľnej jazdy aj originálna a interaktívna performance, ktorá na pozadí rozprávky O dvanástich mesiačikoch prevedie malých aj veľkých cestujúcich nezabudnuteľnou galaxiou rozprávok.

Už teraz sa môžu najmä tí najmenší tešiť na známe i menej známe slovenské i európske rozprávky ako:

  •     O dvanástich mesiačikoch,
  •     Čarovná trať,
  •     Červená čiapočka a vlk,
  •     Snehulienka a sedem trpaslíkov.

Na konci cesty sa pozrieme aj na Košice budúcnosti.

Originálne predstavenie plné divadla, spevu, hudby a samozrejme zážitkov i posolstiev vyvrcholí vypustením balónov šťastia. Aj takto odprevadíme naše mesto na úspešnú cestu európskej kultúry.

2013_1_rozpravkova galaxia

You may also like...