RETRO víkend v podaní Košickej detskej železnice

Nemáte program na víkend, tak šup-šup na veľkolepú akciu Retro – nedeľa alebo rozlúčka so sezónou konanú OZ Detská železnica mesta Košice.

Akcia sa bude konať tento víkend a to 24 – 25. 9. 2011, každý kto príde oblečený ako turista z rokov 50-tych, 60-tych, 70-tych, 80-tych, či 90-tych…, prípadne príde oblečený ako pionier v modrej košeli a červenej šatke, bude mať odpustené cestovné. Na celú jazdu bude dohliadať personál v dobovom oblečení. Sprievodný program bude v spolupráci s Wild west show napínavý a zábavný, bude prepad vláčika, pištoľník, jazdy na koňoch počas trvania celej akcie, hry a súťaže pre deti na stanici Alpinka a mnohé ďalšie atrakcie.

Kto bude mat čas a chcel by zažiť niečo zaujímavé cez víkend, tak nech dôjde v dobovom oblečení a či len tak sa pozrieť, je to v tomto roku posledná šanca 😉


Niečo z histórie:

Detská železnica bola vybudovaná v Košiciach v rokoch 1955 – 1956 ako Pionierska železnica. Miestnu dráha financovalo Ministerstvo dopravy a šlo o prvú rekreačnú železnicu vo vtedajšom Československu.  Prevádzku od vzniku financovali ČSD, po vzniku Slovenskej republiky v roku 1993 to bol nástupca – ŽSR. Po rozdelení železníc v 90-tych rokoch došlo aj k deleniu majetku DŽ. Remíza v Čermeli a historické dráhové vozidlá pripadli 1. 1. 2002 do majetku Železničnej spoločnosti a.s. Trať, vrátane dopravných zariadení, zostala v majetku ŽSR. Prevádzku v súčasnosti financuje mesto Košice. V súčasnosti je podľa platného zákona o dráhach č. 164/1996 Z. z. Detská železnica špeciálnou dráhou, zaradenou do III. kategórie celoštátnych dráh, určenou na zabezpečenie dopravných potrieb mesta Košice v oblasti cestovného ruchu počas letnej sezóny.

 

 

You may also like...