Košická detská železnica prepravila viac ako 15-tisíc cestujúcich

 

Košická detská železnica prepravila od 1. mája do polovice augusta viac cestujúcich, ako za celú sezónu v roku 2010. Tri historické osobné vagóniky doteraz Čermeľským údolím previezli 10 – tisíc dospelých, viac ako 5 – tisíc detí vo veku od 6 do 15 rokov a minimálne raz toľko najmenších priaznivcov železničky. Podľa koordinátora KDŽ a predsedu OZ Detská železnica Ľubomíra Lehotského, cestujúcich mladších ako 6 rokov nedokážu presne spočítať, nakoľko vláčikom cestujú bezplatne.

Teší nás zvýšený záujem verejnosti o túto unikátnu košickú atrakciu. Prepravených cestujúcich môže byť ešte viac, nakoľko sezóna nekončí a v tomto roku potrvá mimoriadne až do konca septembra, možno aj dlhšie,“ povedal Ľubomír Lehotský, ktorý cestujúcu verejnosť upozorňuje aj na horúci posledný prázdninový týždeň: „Vláčik jazdí do konca sezóny cez víkendy a počas sviatkov, no v závere prázdnin bude od 27. augusta do 4. septembra premávať každý deň. Veríme, že deti a rodičia si nájdu cestu do Čermeľa nielen v pekné, ale aj upršané dni, nakoľko jazdy v takomto počasí majú neopakovateľnú atmosféru.“

 

Danka na Prebudzaní Katky, Košice 2011

Pod vyššiu návštevnosť Košickej detskej železnice, napriek nie najideálnejšiemu počasiu, sa podpísala najmä lepšia informovanosť, propagácia, či nová internetová stránka www.detskazeleznica.sk. „V polovici leta sme priamo na železničke odštartovali informačnú kampaň. Naši dobrovoľníci informujú a rozdávajú propagačný materiál s cieľom zoznámiť verejnosť nielen s históriou, ale predovšetkým s aktuálnym stavom, zámermi na záchranu železničky a možnosťami aktívne sa do tejto záchrany zapojiť. Touto cestou sa chceme poďakovať za podporu OZ SPOLU PRE VÝCHOD, Mestu Košice a DPMK a.s., ktoré finančne podporili naše informačné aktivity,“ dodal Lehotský.

Sezóna na KDŽ by sa mala skončiť rozlúčkovými jazdami s programom v nedeľu 25. septembra.

 

You may also like...