Výstava železničných modelov v Nitre

Interaktívna výstava železničných modelov na všetkých troch podlažiach Galérie MLYNY v Nitre. Výstava sa bude konať v dňoch 13. až 21. apríla 2013.

  • 3 železničné modulové systémy s celkovou dĺžkou 80 m v mierke H0 (1:87) a železničný modulový systém s dĺžkou 40 m v mierke TT (1:120)
  • rôzne železničné modelové stoly vo viacerých mierkach (modelový stôl s úzkorozchodnou banskou železničnou traťou, digitálny modelový stôl s prvkami švajčiarskeho vidieka, modelové stoly s tunelmi, jazerami a mostmi, modelový stôl s pohybujúcimi sa autami a vlakmi)
  • modelový stôl záhradnej železnice – LGB (1:22) so svetelnými a hlasovými efektmi v rozmere 3 x 15 m
  • LEGO mesto s LEGO železnicou a pohybujúcimi sa LEGO vlakmi

2013_04_nitra_vystava_vlakov

Svet železníc sa stal neustálou pripomienkou detstva ale predovšetkým srdcu najbližšou záľubou modelárom z Maďarska a zo Slovenska, ktorí pri svojich modeloch a vytváraní železničných modulov trávia všetok svoj voľný čas.

Zadosťučinením je im radosť návštevníkov podobných výstav ako je tá, ktorá vás čaká v Galérii MLYNY práve v apríli. Najväčšia výstava vláčikov už druhýkrát na Slovensku a opäť  na všetkých podlažiach Galérie MLYNY v Nitre.

Táto atraktívna výstava bude obsahovať modelové železnice rôznych veľkostí d tých najmenších (Z v mierke 1:220) až po najväčšie (LGB – záhradná železnica v mierke 1:22,5) na rozlohe viac ako 800 m2. Vystavené budú modelové stoly v rôznych veľkostiach (od 1x1m až po 3x14m) s pestrým obsahom.
K videniu budú klasické železničné trate so stanicami, tunelmi, jazerami, mostmi a celkovou scenériou z tej ktorej oblasti. Súčasťou výstavy bude aj úzkorozchodná banská železničná trať, meststká električková trať, modelový stôl s pohybujúcimi sa autami a vlakmi a ďalšie miniatúrne atrakcie. Časť modelových stolov predstaví stanice, ktoré sú vernou kópiou skutočných staníc (napr. železničná stanica Nováky) alebo modely krajín, ktoré sú inšpirované skutočnými reálnymi zákutiami (napr. železničná trať popri Balatóne, alebo železnica zo Švajčiarského vidieka).
Návštevníci budú môcť obdivovať 2 stredne veľké železničné modelové systémy (HO – analógové systémy a jeden veľký TT – analógový systém), ktoré budú mať dĺžku od 15 m do 50 m. Okrem modelových železníc bude vystavené i nádherné LEGO mestečko s pohyblivými Lego vláčikmi a mnohými zaujímavými objektmi. Popri interaktívnej časti bude pre návštevníkov pripravená aj statická expozícia so vzácnymi expozíciami vlakov z rôznych štátov a rôznych časových období. Súčasťou výstavy bude tiež fotodokumentácia z histórie a zo súčastnosti Nitrianskej poľnej železnice.
Jazdy v železničných moduloch sú pre všetkých návštevníkov výstavy zdarma a hlavnou stanicou je Galéria MLYNY. Pozývame vás na cestu do detstva, do snov, do sveta železníc, ktorou nás ako výpravcovia a rušňovodiči prevedú zanietení modelári – autori skvostných železničných modelov a modelových stolov.