Malý prírastok na malom koľajisku

Bola jeseň roku 2009 keď Rakúska firma zaoberajúca sa modelmi prevažne mierky HO (1:87) uviedla vo svojom katalógu model lokomotívy s inventárnym číslom 754 004-0. Netrvalo dlho a už sa objavil v modelárskych predajniach po celom Slovensku.

V prvých minútach prevádzky som si všimol nepekné prekrývanie svetiel konkrétne zadné koncovky presahujú až na biele svetlá, čo zrovna nerobí dobrý dojem na model. Hlavne pri nočnej prevádzke.

Jediné čo treba vytknúť modelu sú madlá pri vstupe do kabiny. Od reálu sú neprirodzene ďaleko od skrine.

Náter a popisky sú na modeli prevedené kvalitne, až na masky podvozkov, ktoré sú bohužiaľ vo farbe plastu ako aj húkačky na streche strojovne.

Okná bočnej steny sú krásne olemované striebornou farbou ako aj čelné okno u stanovišťa. Logo ZSSK, ČKD a inventárne čísla sú nanesené na skrini pomocou tompónovej techniky, avšak ku modelu sú dodávané leptané doplnky. S jedným logom ZSSK do náhrady, s čím sa Roco u mňa veľmi pochlapilo 🙂

Pojazd je na lokomotíve na počudovanie veľmi tichý. Modelár má na výber tradične z dvoch verzí a to analóg a digital. Jedno dvojkolie je opatrené bandážou pre lepší výkon lokomotívy. Myslím si, že za cenu okolo 140 eúr, za ktorú je momentálne po internetových burzách tento model ponúkaný je absolútne primeraná.

Na záver prikladám dve fotky z prevádzky:

Zr 1848 Šturec tesne pred odchodom zo stanice Zvolen mesto

754 004 pri východe z Čremošnianskeho tunela

You may also like...