Modulové stretnutie Vratimov 2014

Please try entering https://graph.facebook.com/745760128790777/photos?fields=source,link,name,images,album&limit=200 into your URL bar and seeing if the page loads.

V dňoch 11. až 13. apríla 2014 sa konalo “medzinárodné” stretnutie modulárov. Na tomto stretnutí boli prítomní modelári z Ostravy a okolia, Hluku, Prahy, Bratislavy​​ a iných miest.

Nieslo sa to v duchu malej komunity. Na začiatok takéhoto stretnutia je potrebný priestor a pevné nervy pri zvážaní modulov a ich sprevádzkovaní. Po vyladení detailov, ktoré niekedy môžu trvať aj niekoľko hodín sa začalo jazdiť. Všetko sa robí v modelovom čase a samozrejme podľa zošitových cestovných poriadkov.

Vratimov_stoker

Časť modelárov sa zahrala na výpravcov a čas na rušňovodičov a posunovačov súčasne. Každý dostal grafikon, svoj stroj a mohlo sa jazdiť. Aj keď človek narazí na dopravné zápchy a meškanie vlakov, boli sme svedkami aj nehodových udalostí ako vykoľajenie vlakov alebo prejdenie návesti stoj aj keď uvedený modelár z východného Slovenska stoj čo stoj tvrdil, že mu návestidlo výpravca zhodil. Samozrejme pozbavený výkonu služby nebol, aj keď po mojom by som mu vzal papiere hneď, v našom prípade FREDO ovládač.

Vratimov_stanica

Mohol by som písať o staniciach, detailoch, patiny, potokov a mostov, staničnej nálady, kde výpravca nie je, pretože sa jedná o D3 dopravňu​​, kde človek keď stojí, tak si môže vyzbierať pár popadaných jabĺk zo stromu. Samozrejme modelových 🙂

A čo považujem za naj zo stretnutia? Okrem skvelej partie, krásne modely. Na obrázkoch môžete vidieť nielen klasické továrenské modely Roco a Piko, ale aj súpravy od Tilliga ako legendárny Ostravan, ktorý som si doniesol ja 🙂 a iné súpravy od Šikulú a iné.

Vratimov_most

Za pozornosť stoja modely od pána Ševčíka, ktoré je možné vo forme video prezentácie a tak isto čmeliak a jeho zvuk od Artola. Ak sa dobre započúvate, budete počuť zvuk stroja pri rozjazde ťažkého nákladného vlaku, kde okrem 6 valcového motora bez tlmiča výfuku počuť aj zvuk ventilátor chladenie vodného okruhu a turbo.


Facebook API came back with a faulty result. You may be accessing an album you do not have permissions to access.

Autor textu, foto a video : Radovan Bajer