Bratislava Street Art Festival – tri vozne posprejujú

Aj tento rok poskytne Železničná spoločnosť Slovensko pre účastníkov „Bratislava Street Art Festivalu“ tri vozne na pomaľovanie.

V nedeľu 17. júna 2012 môžu grafiťáci legálne ukázať svoju tvorivosť na osobných železničných vagónoch, ktoré sa budú naďalej používať na prepravu osôb po celom Slovensku.

Vozne budú k dispozícii v bratislavskom Múzeu dopravy od 12.00 h do 20.30 h. Na Paint the Train sú pozvaní slovenskí aj zahraniční grafiťáci známych mien ako OS Gemeos, Mr. Zero (HU). Sprievodný program doplní žonglérske zoskupenie Let Them Fly, ktoré po zotmení predvedie netradičný tanec s ohňom.

Častým problémom ZSSK je práve nelegálne kreslenie po vagónoch, a to najmä na miestach, ako sú okná a technické dáta, ktoré musia byť viditeľné a nemôžu byť prekryté z bezpečnostných dôvodov. Odstránenie a nový náter jedného vozňa stoja približne 20 tisíc eur. Takto poškodených koľajových vozidiel je skoro 40 percent z celého vozňového parku. Poskytnutím legálneho priestoru na maľovanie, pri dodržaní istých pravidiel, chce ZSSK podporiť tvorivosť pouličných umelcov a upozorniť na vandalizmus, ktorý firme prináša veľké škody.

You may also like...