IC Gerlach má v skúšobej prevádzke Wi-Fi len pre 1. triedu

Železničná spoločnosť Slovensko začala v IC vlakoch so skúšobnou prevádzkou bezdrôtového internetového pripojenia (Wi-Fi). Vo vozni vybavenom na príjem a vysielanie signálu si dnes pripojenie úspešne odskúšalo vedenie spoločnosti.

Zavedenie bezdrôtového internetu do vlakov dlhodobo podporuje minister dopravy. „Verím, že je to správny krok, ktorý pritiahne viac ľudí k ekologickému a bezpečnejšiemu cestovaniu vlakom,“ podčiarkuje Ján Figeľ, prvý podpredseda vlády a minister dopravy.

Zlepšujeme služby a zvyšujeme komfort cestovania. V prvej triede IC vlakov je Wi-Fi pripojenie po dennej tlači a občerstvení zdarma ďalším bonusom pre cestujúcich,“ povedal na margo novinky Pavel Kravec, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Počas troch mesiacov sa bude Wi-Fi skúšať v IC vlakoch Gerlach, striedavo na trase medzi Bratislavou – Košicami a späť. Zisťovať sa bude kvalita signálu, objem prenesených dát, ako aj spokojnosť zákazníkov. Po vyhodnotení skúšobnej prevádzky sa rozhodne o ďalšom postupe. „Našim cieľom je zaviesť postupne bezdrôtové pripojenie v IC vlakoch vo všetkých vozňoch prvej triedy,“ dodáva Kravec.

Kvalita poskytovaného signálu pozdĺž trasy medzi Bratislavou, Žilinou a Košicami kopíruje štandardnú mapu pokrytia mobilných operátorov a umožňuje bežné využívanie internetu na prácu i zábavu.

You may also like...