LEO Express po prvýkrát vyrazí 13. novembra

LEO Express ve spolupráci s dodavatelskou firmou Stadler doložil Drážnímu úřadu poslední dokumenty nezbytné k  zahájení pilotního provozu. LEO Express tak může realizovat zkušební provoz s cestujícími na trase mezi Prahou a Ostravou od 13.11. do 16.11. 2012. Poté bude probíhat finální fáze schvalovacího procesu. Plný provoz se všemi šestnácti spoji denně LEO Express zahájí od nového jízdního řádu 9. prosince 2012.

LEO Express také zahájil prodej jízdenek na pilotní provoz, a to prostřednictvím rezervačního systému na svých webových stránkách a ve svých pokladnách.

Když jsme se rozhodli investovat do železnice, věděli jsme, že to nebude snadné – není to komerční prostředí, na které je normální smrtelník zvyklý, má spoustu specifik, která nás denně překvapují. Ale manažery našich společností jsme proto, abychom problémy překonávali a v konečném důsledku zlepšili služby v dopravě. Máme porodní bolesti, ale rodíme krásné nové vlaky. Je skvělé, že se nám podařilo tuto situaci vyřešit za tři dny a už v úterý svezeme první cestující. Budeme rádi, pokud si cestující naše soupravy v pilotním provozu vyzkoušejí a pomohou nám vylepšit naše služby,“ říká Leoš Novotný, zakladatel a generální ředitel LEO Express.

První cestující se tak mohou s moderními zlatočernými soupravami LEO Expres i s příslušným servisem svézt již v úterý 13. 11. 2012. LEO Express v pilotním provozu nasadí čtyři spoje denně, dva ve směru z Prahy na Ostravu a dva opačným směrem (jízdní řád od 13. 11. do 16. 11.).

You may also like...