Pri Studénke nehoda Pendolína

Dnes ráno 7:43 došlo k nehodě vlaku EX512 při výjezdu ze stanice Studeka ve směru na Jistebník (Ostrava – Františkovy lázně). Souprava narazila do nákladního vozu převážejícího plechy, který stál na zabezpečeném železničním přejezdu. Přejezd byl funkční a ve výstraze. Podle pvních zkoumání kamerového záznamu vjel řidič na přejezd již na červenou, když šly závory dolů. Řidič nechal stát nákladní vůz na přejezdu a opustil jej.

Pendolino_nehoda2

Po nárazu soupravy ve vysoké rychlosti byl náklaďák vlečen cca 300metrů, načež došlo i k menšímu požáru.

Následky jsou bohužel tragické. Na místě je podle prvotních informací jeden mrtvý cestující, tři těžce zranění a desítka lehce. Na místě zahrnuje několik jednotek záchranářů i s vrtulníky.

Pendolino_nehoda1

Vyjádření ministra dopravy Dana Ťoka k dnešní tragické železniční nehodě ve Studénce:

Železniční neštěstí ve Studénce je tragédie, která mě velmi zasáhla a vyjadřuji soustrast pozůstalým. Podle prvních zpráv nehodu zavinil řidič kamionu, který vezl plechy. Vjel na přejezd, když svítila výstraha a když spadly závory, tak v panice utekl. Je to velké neštěstí.

RegioJet

Z dôvodu vážnej nehody iného dopravcu v stanici Studénka je v úseku Hranice – Ostrava zastavená doprava. Dôsledkom toho pôjdu vlaky EC 1003 a EC 1010 odklonom cez Horní Lideč a Púchov a neobslúžia stanice Ostrava hlavní nádraží, Ostrava Svinov, Ostrava Stodloní, Havířov, Český Tešín, Třinec centrum, Návsí a Čadca.

Leo Express

Z důvodu střetu vlaku jiného dopravce a nákladního vozidla je dočasně přerušen provoz ve stanici Studénka. Vlaky pojedou v úseku Praha – Hranice na Moravě. V úsecích Hranice na Moravě a Bystřice/Staré město u Uh. H.  bude pro všechny spoje zavedena náhradní autobusová doprava. Toto opatření platí až do obnovení provozu vlaků.

Pendolino_nehoda3

ZSSK

Vlaky zo Žiliny do Čiech cez Čadcu/Ostravu budú v úseku Suchdol n. O. – Jistebník vedené náhradnou dopravou. Cestujúcim na/zo Slovenska odporúčame cestovať do/z Čiech podľa možností vlakmi cez Púchov/Horní Lideč. Cestovné doklady budú uznané.

Zdroj: Hitradio Orion, Správa železnicní dopravní cesty

You may also like...