Mimoriadne vlaky na národnú púť do Šaštína

ZSSK organizuje 15. septembra 2011 mimoriadne vlaky na Národnú púť do Šaštína na Slávnosť Sedembolestnej Panny Márie. Táto ponuka je pokračovaním podobných vlakov z minulosti, kde možnosť priameho spojenia využili stovky veriacich. Vlaky sú časovo nastavené tak, aby prišli do Šaštína v najvhodnejšom čase pred začiatkom hlavnej slávnostnej pontifikálnej omše, so začiatkom o 10:30 h, ktorú bude celebrovať arcibiskup Stanislav Zvolenský.

Prvý mimoriadny vlak bude vedený na trase Prievidza (5:43 h) – Partizánske (6:23 h) – Topoľčany (6:50 h) – Zbehy (7:35 h) – Šaštín-Stráže (9:33 h). Cestujúci v smere od Turčianskych Teplíc a Handlovej môžu využiť prípojný osobný vlak Os 5602 do Prievidze (Turčianske Teplice 4:23 h, Handlová 5:07 h, Prievidza 5:38 h). V úseku Nitra – Zbehy bude vedený prípojný mimoriadny vlak Nitra (7:02 h) – Zbehy (7:26 h).
Podobne to je aj pri ceste späť, kde bude na mimoriadny pútnický vlak nadväzovať pravidelný osobný vlak 5623 do Hornej Štubne, kde je okamžitý prestup na osobný vlak 7510 do Turčianskych Teplíc. Cestujúci do Nitry budú mať možnosť využiť prípojný osobný vlak 5113 v Leopoldove.

Druhý mimoriadny vlak bude vedený na trase Skalité (4:35 h) – Čadca (4:58 h) – Žilina (5:58 h) – Trenčín (7:18 h) – Šaštín-Stráže (9:20 h). K pútnickému vlaku sú vedené prípoje zo smeru Makov, Skalité Serafínov, Ružomberok, Rajec i stredné Považie.
Podobne je to aj pri ceste späť, kde bude navyše pútnický vlak zastavovať aj na menších zastávkach.

Tretí mimoriadny vlak bude vedený na trase Banská Bystrica (5:05 h) – Zvolen os. stanica (5:48 h) – Žiar nad Hronom (6:08 h) – Levice (6:57 h) – Úľany nad Žitavou (7:28 h) – Galanta (8:06 h) – Trnava (8:43 h) – Šaštín-Stráže (9:52 h).

Cestujúci zo smeru od Brezna môžu využiť osobný vlak 7700 s prestupom v Banskej Bystrici na Ex 531 a vo Zvolene na mimoriadny vlak, zo smeru od Fiľakova a Kriváňa prípojný vlak 6200 (Fiľakovo 3:31 h, Kriváň 4:33 h).

Zo smeru od Zlatých Moraviec môžu cestujúci využiť mimoriadny vlak s prestupom na mimoriadny pútnický vlak v Úľanoch nad Žitavou, podobne aj pri ceste späť.

Na základe ohlasov z vlaňajška bude vo vlakoch vo vybraných vozňoch rezervované jedno kupé pre účel spovedania, ktoré bude možné zrealizovať už počas jazdy do Šaštína.

Upozornenie pre cestujúcich

Všetky vozne mimoriadnych vlakov zo smeru Skalité, Prievidza a Banská Bystrica budú miestenkové. Miestenky je možné kúpiť v osobných pokladniciach ZSSK vybavených systémom iKVC. Mimoriadne vlaky však nie sú povinne miestenkové, takže použiť ich budú môcť aj cestujúci bez miestenky, avšak pri naplnení kapacity vlaku bez nároku na miesto. Cestujúci s platnou miestenkou budú mať prednosť.

V mimoriadnych vlakoch platia cestovné doklady ako na pravidelné osobné vlaky podľa cestovného poriadku. Cestovné lístky pre cestu tam aj späť na deň 15. september 2011 si môžete zakúpiť aj v predpredaji. Z neobsadených zastávok budete vypravení bez prirážky vo vlaku sprievodcom.

 

You may also like...