Obyčajná cesta ICečkom do Bratislavy

Posledný marcový týždeň spustili slovenské železnice vo svojich IC vlakoch novú službu vo forme bezplatnej WI-FI siete, ktorú môžu klienti využívať bez obmedzenia na svojich cestách Slovenskom.

Nakoľko som za každú novinku a každé menšie či väčšie zlepšováky v železničnej doprave rád okamžite otestujem, rozhodol som sa spojiť príjemne s užitočným.

Vybral som sa teda na obligátnu služobnú cestu, nie pohodlne autom, ale IC vlakom. Po zakúpení si lístka a kade akých príplatkoch, vďaka ktorým sa mi cestovalo komfortnejšie /veď to platí firma/ som sa pohodlne usadil a čakal na potencionálnych spolucestujúcich. Mal som možnosť otestovať schopnosti našich železníc a ich sľubovanej Wi-Fi siete a popritom sa aj trošku pokochať prírodou, ktorá na nás cez okná priam dýchala.

 Nakoľko je cesta dosť zdĺhavá, rozhodol som sa skrátiť si cestovanie mojim obľúbeným zabijakom času – online hraním pokru, a teda tak súčasne preskúšam aj rýchlosť Wi-Fi, jej dostupnosť, kvalitu a svoje hráčske schopnosti.

Vo vlaku sa mi hralo výborne, a keďže som v kupé nebol sám, ostatní cestujúci sa začali zaujímať o to, čo ma tak dlho a veľmi zanietene zamestnáva. Ich záujem ma však vôbec nevyrušoval. Môj spolu sediaci si všimol čo robím a chcel vedieť čo hrám (poker) a na akej stránke. Po chvíli sa pravdepodobne pripojil aj on, nakoľko tiež začal vyzerať dosť zaujato. Onedlho sme sa začali rozprávať o už spomínanej stránke, z čoho neskôr vysvitlo, že to bol náruživý online hráč, ktorému táto nová služba spríjemnila cestu vlakom. Po príchode do cieľovej stanici sme sa rozlúčili a popriali si veľa šťastia, nakoľko sme obaja boli v Bratislave na služobnej ceste.