Prešov model show 2011 je zrušená

pms11a

Vážená modelárska verejnosť,

s ľútosťou Vám oznamujeme, že pôvodne plánovaný 8. ročník modelárskej výstavy Prešov model show 2011 je zrušený. Počas siedmych rokov sa akcia stala pevnou súčasťou začiatku modelárskej sezóny na východe Slovenska ako aj obľúbeným miestom pre množstvo návštevníkov z mesta a okolia.

Žiaľ, podmienky ktoré tvorili základný predpoklad na jej fungovanie sa zmenili. Mestská hala na základe rozhodnutia vedenia mesta zmenila prevádzkovateľa a tým aj svoju primárnu funkciu – vytváranie zázemia pre rôznorodé športové a kultúrno-spoločenské akcie v meste. Je síce možné presunúť výstavu do náhradných priestorov, no žiadny objekt s podobnými parametrami (dostatok priestoru pre viaceré modelárske aktivity, jednoduchý prístup a dostatok parkovacích miest pre návštevníkov) sa už v našom meste nenachádza. Organizovanie Prešov model show na novom mieste by tak so sebou nutne prinieslo zmenšenie rozsahu akcie, vypustenie časti atrakcií, okresanie výstavnej plochy ako aj miest pre predajcov, čiže zníženie úrovne celého podujatia. Rozhodli sme sa namiesto sklamania návštevníkov radšej tradíciu modelárskych súťaží v Prešove na určitý čas prerušiť a venovať ho hľadaniu nového konceptu na prezentáciu modelárstva – inou formou a v iných priestoroch.

Ďakujeme všetkým, ktorí počas siedmych rokov Prešov model show navštívili či už s modelmi alebo len ako diváci. Veríme, že naša práca pomohla rozšíriť rady priaznivcov nášho hobby a nebola zbytočná. Myšlienka prepojenia viacerých druhov modelárstva sa ukázala ako správny krok, o čom svedčí aj to, že podobné akcie už vznikajú aj v iných mestách. Ďakujeme všetkým ktorí nám pomáhali s organizáciou a zabezpečením atraktívneho programu – leteckým modelárom, ktorých podujatie Lietame v hale tvorilo základ okolo ktorého vznikla samotná model show, železničným a lodným modelárom, klubom vojenskej histórie ako aj všetkým kolegom modelárom, priaznivcom modelárstva a našim rodinám.

Prešov model show 2011 je síce zrušená, no spomienkové podujatie pre záujemcov o jej sedemročnú históriu sa uskutoční v pôvodne plánovanom termíne 5.3.2011 v tradičnom bare U Pilota.

You may also like...