Priame vlaky medzi Čadcou a Bohumínom nepôjdu tri týždne

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) a České dráhy (ČD) upozorňujú verejnosť na chystané  prerušenie osobnej železničnej dopravy medzi Slovenskom a Českou republikou.

Od prvého do dvadsiateho prvého februára bude úplne zastavená doprava na trati Bohumín – Čadca kvôli rozsiahlej rekonštrukcii, čo spôsobí mimoriadne zmeny v platnom cestovnom poriadku.

Viaceré spoje diaľkovej i regionálnej dopravy v smere z Českej republiky do Čadce a Žiliny a v smere zo Slovenska na Český Těšín, Třinec a následne Ostravu a Prahu budú obmedzené, zmenené, prípadne nahradené.

Časť diaľkových vlakov medzi Košicami a Prahou pôjde namiesto Čadce cez Púchov a Horní Lideč. Súpravy Pendolino rýchlikov supercity z Prahy budú končiť v Třinci, niektoré vlaky budú podľa potreby pospájané, ďalšie nahradené inými súpravami v upravených časoch a väčšina osobných vlakov bude na slovenskej i českej strane nahradená autobusmi.

Vzhľadom na rozsiahlosť zmien odporúčame cestujúcim podrobne si preštudovať mimoriadny cestovný poriadok.

Dopravca ČD a ZSSK preto musia pristúpiť k nasledujúcim opatreniam:

  • Vlaky SC 30/31, 32/33 počas výluky v dňoch jazdy pôjdu len v úseku Praha hl.n. – Třinec a opačne.
  • Vlaky EN 445 a R 443 pôjdu v úseku Praha hl.n. – Žilina odklonom cez Horní Lideč ako jedna spojená súprava. Tento vlak  neobsluhuje stanice Ostrava – Svinov, Ostrava hl.n., Bohumín, Karviná hl.n., Český Těšín a Třinec. V Žiline sa spojená súprava rozdelí a vlaky pokračujú podľa platného cestovného poriadku  a pravidelného radenia do svojich cieľových staníc. V úseku Praha hl.n – Bohumín pôjde mimoriadny vlak nahradzujúci R 443. V úseku Bohumín – Čadca pôjde náhradná autobusová doprava (NAD). V úseku Čadca – Žilina pôjde prípojný vlak k odklonovému vlaku  s prestupom v Žiline.
  • Vlaky EN 444 a R 442 pôjdu v úseku Žilina – Praha hl.n. odklonom cez Horní Lideč ako jedna spojená súprava. V úseku Žilina – Čadca pôjde R 442 v náhradnej súprave, v úseku Čadca – Bohumín pôjde NAD s prípojom na Ex 402, z Bohumína pôjde R 442 včas podľa pravidelného cestovného poriadku.
  • Vlaky R 441/440 pôjdu odklonom cez Horní Lideč, v úseku Čadca – Žilina pôjde náhradná vlaková súprava, v úseku Návsí – Čadca pôjde NAD, v úseku Přerov – Návsí sú vedené vlaky s prestupom v Přerove.
  • Všetky denné vlaky Ex 140, 142, 144, 146, 148, 150, 230, 141, 143, 145, 147, 151, 231 budú v úseku Návsí – Čadca nahradené NAD, medzi stanicami Čadca – Žilina budú všetky vlaky nahradené náhradnou vlakovou súpravou v upravenej časovej polohe, vlaky smerom do Prahy so skorším odchodom zo Žiliny, vlaky z Prahy s neskorším príchodom do Žiliny. Vo vlakoch nebude dodržané plánované radenie súprav, nebudú radené vozne 1. triedy, miestenkové vozne a vozne na prepravu imobilných cestujúcich. Výlukový cestovný poriadok TU!
  • Vlaky kategórie Os na trati Návsí – Čadca budú nahradené NAD s upraveným výlukovým cestovným poriadkom – TU!.
  • Vo všetkých spojoch s NAD je vylúčená doprava rozmerných cestovných batožín, vrátane bicyklov, doprava detských kočíkov je možná len do vyčerpania kapacity autobusu.
  • Autobusy NAD budú pristavené v stanici Čadca  pred staničnou budovou.

 

Dopravca RegioJet musí pristúpiť k nasledujúcim opatreniam:

Vlaky IC 1006 a IC 1013 (Žilina – Čadca – Praha hl. n. a späť) dopravca RegioJet nahradí v dňoch konania výluky v úseku Žilina – Čadca – Bystřice a späť náhradnou autobusovou dopravou (NAD).

Upozorňujeme na skorší odchod NAD (namiesto vlaku IC 1006) zo Žiliny o 9 min (odchod o 6.45 h) a z Čadce o 5 min (odchod o 7.15 h).
V opačnom smere príde NAD (namiesto IC 1013) neskôr do Čadce o 11 min (príchod o 20.30 h) a do Žiliny o 15 min (príchod o 21.00 h.)

You may also like...