RegioJet: Jednotka Talent pri ceste naspäť dosiahla rekordne krátku jazdnú doby

Historicky prvá jazda jednotky Talent (Bombardier) – dopravca RegioJet prebehla dňa 26. apríla na trase Bratislava – Dunajská Streda a späť. Prezentačné jazdy sa zúčastnil 1. podpredseda vlády Slovenskej republiky, Ján Figeľ, majiteľ spoločnosti RegioJet a skupiny Student Agency, Radim Jančura, a ďalší hostia z radov politikov, zástupcov miestnej samosprávy miest a obcí regiónu Žitného ostrova. Pri ceste naspäť z Dunajskej Stredy do Bratislavy Nového Mesta vytvorila jednotka Talent malý rýchlostný rekord, keď jej celá cesta trvala iba 38 minút.

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a železničný dopravca RegioJet, člen významnej stredoeurópskej dopravnej skupiny Student Agency, uzavreli deväťročnú zmluvu o prevádzkovaní regionálnych vlakov na trase Komárno – Bratislava od marca 2012. Dopravca nasadí na trasu Bratislava – Dunajská Streda – Komárno špičkové motorové jednotky Talent od výrobcu Bombardier, ktoré prevádzkujú v regionálnej doprave napríklad i nemecké dráhy DB Regio.

Spoločnosť RegioJet predložila ministerstvu dopravy nový koncept dopravnej obslužnosti na trase Bratislava – Komárno, ktorý bude znamenať úsporu nákladov na jeden km vo výške 16 % a skokové zvýšenie kvality služieb. Súčasne s tým sa spoločnosť RegioJet zaviazala k aktívnej obchodnej politike, ktorá privedie do vlakov ďalších cestujúcich. Navyše RegioJet vytvorí niekoľko desiatok pracovných miest pre občanov Slovenskej republiky potrebných pre zabezpečenie prevádzky a ďalších služieb.

Spoločnosť RegioJet plánuje ročne na celej trase, ktorá je dlhá 100 km, prepraviť 1,9 milióna cestujúcich. Všetky svoje služby a ponuky zastreší RegioJet Chartou zákazníka garantujúcou rozsah prepravných a doplnkových služieb. Medzi ne bude vedľa tarifných ponúk štandardne patriť: bezplatné pripojenie k Wi-Fi, ponuka dennej tlače, ponuka občerstvenia, či prítomnosť palubného personálu a servis počas celej doby jazdy. Súčasne RegioJet predstaví nové formy predaja cestovných lístkov, ako napríklad prostredníctvom SMS správ.

Pripravovanú prevádzku vlakov RegioJet ocenil napríklad aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja, Pavol Frešo, ktorý povedal. „Možnosť využívať vlaky RegioJet na trase z Bratislavy smerom na Dunajskú Stredu ocenia aj tí, ktorý dávajú prednosť ceste na bicykli, či do zamestnania, alebo za zábavou a voľným časom. Určite to posilní aj potenciál Bratislavského kraja ako atraktívnej destinácie pre zdravý život a oddych.“

Okrem toho nová koncepcia regionálnej železničnej dopravy na trase Komárno – Dunajská Streda – Bratislava prinesie ďalšie prínosy pre cestujúcich:

  • Spojenie v pravidelných intervaloch: každú hodinu po celý deň, v špičkách pracovných dní každú pol hodinu
  • Rýchlejšie vlaky: Bratislava – Dunajská Streda za 43 minút
  • Celodenné spojenie – od skorého rána až do noci – bez dlhých obedňajších páuz
  • Väčšia kapacita – špičkové spoje pre až 300 cestujúcich

 

You may also like...