RegioJet kúpil 12 vagónov 1. triedy od švajčiarských dráh SBB

RegioJet zakoupil 12 vozů první třídy od švýcarských státních drah SBB. Jedná se o vozy typového označení Am61, které RegioJet do budoucna využije pro své dálkové vlaky IC RegioJet na trase Praha – Ostravsko – Žilina. 

RegioJet v současnosti vlastí flotilu cca 40 vozů dálkové dopravy, z nichž více než dvacítka operuje na vlacích IC RegioJet mezi Prahou a Ostravskem, kde denně nabízí přepravní kapacitu cca 2900 – 3000 míst. Jedná se vesměs o vozy, které v západní Evropě představují špičkový standard cestování první třídy, zatímco RegioJet je provozuje jako vozy druhé třídy. Jejich maximální rychlost je 200 km/hod. a splňují náročné standardy dálkové železniční dopravy na začátku 21. století.

RegioJet minulý týden učinil také další krok k rozšíření aktivit na další trhy mimo Českou republiku. Německé dráhy (DB) oznámily, že si RegioJet vybraly pro další exkluzivní jednání o společném provozování vlaků na trase Praha – Berlín – Hamburk. Společně s provozem regionálních vlaků na Slovensku se tak RegioJet postupně stává předním soukromým železničním dopravcem na území tzv. nových členských zemí EU.

You may also like...