RegioJet od nedele 10. júna 2012 mení cestovný poriadok

RegioJet od nedele 10. júna 2012 mení cestovný poriadok žltých vlakov na trase Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. K úpravám dochádza v súvislosti s celoštátnou zmenou cestovného poriadku na železnici.

RegioJet pri zmenách vychádzal najmä z podnetov od cestujúcich a obyvateľov obcí v okolí trate. Nový cestovný poriadok tak bude ešte lepší a atraktívnejší.

Ráno lepšie spojenie z Miloslavova a Nových Košarísk do Bratislavy

Z Kvetoslavova, Kvetoslavova zastávky, Miloslavova a Nových Košarísk do Bratislavy sa ráno vlakom dostanete každých 30 minút. Rýchly spoj č. 4306, ktorý doteraz medzi Kvetoslavovom a Podunajskými Biskupicami nezastavoval, po novom zastaví aj v Kvetoslavove zastávke, Miloslavove a v Nových Košariskách a zlepší tak spojenie z týchto obcí ráno do Bratislavy.

Vlak sa tak stane ešte atraktívnejšou alternatívou pre dochádzanie do práce či školy a ideálnym riešením na každodenné ranné zápchy na vjazdoch do Bratislavy. Tí, čo doteraz cestovali autom, môžu svoje vozidlo pohodlne odstaviť na stanici v Nových Košariskách, kde je dostatok miesta na parkovanie, a pokračovať pohodlne vlakom.

Vlaky z Miloslavova v smere do Bratislavy budú od 10. júna cez pracovné dni odchádzať takto:

04:49, 05:49, 06:24, 06:49, 07:49, 08:49, … a každú hodinu až do 22:49

Vlaky z Nových Košarísk v smere do Bratislavy budú od 10. júna cez pracovné dni odchádzať takto:

04:52, 05:52, 06:28, 06:52, 07:52, 08:52, … a každú hodinu až do 22:52

Posledný vlak z Bratislavy do Dunajskej Stredy pôjde neskôr

Z dôvodu vytvorenia lepších prípojov a na základe podnetov od cestujúcich RegioJet posúva odchod posledného večerného spoja RegioJet č. 4351 z Bratislavy hlavnej stanice do Dunajskej Stredyo 10 minút neskôr. Od nedele 10. júna bude posledný vlak smer Dunajská Streda odchádzáť z bratislavskej hlavnej stanice o 22:52 a zo stanice Bratislava-Nové Mesto o 23:01. Tento spoj jazdí denne. Spojenie tak bude ideálne aj pre dochádzajúcich z poobednajších zmien.

Zmeny medzi Dunajskou Stredou, Veľkým Mederom a Komárnom

V úseku trate medzi Komárnom a Dunajskou Stredou dochádza k viacerým zmenám a zlepšeniam v cestovnom poriadku vlakov RegioJet:

  • Vlak RegioJet č. 4310, ktorý jazdí v pracovné dni z Komárna do Bratislavy, bude odchádzať o 5 minút skôr (nový odchod z Komárna 06:00), menia sa niektoré časy odjazdov aj z ostatných staníc na trase. Vlak po novom zastaví aj v zastávkach Dolný Bar a Kútniky, a ešte viac tak zatraktívni spojenie z týchto obcí do Dunajskej Stredy a Bratislavy.
  • Vlak RegioJet č. 4314 bude po novom odchádzať z Komárna do Bratislavy už o 6:21O 4 minúty skôr ako doteraz bude vlak odchádzať aj z ostatných staníc a zastávok medzi Komárnom a Veľkým Mederom.
  • RegioJet vylepší aj ranné spojenie do Komárna. Vlak č. 4303 vďaka úpravám grafikonu prejde trasu medzi Bratislavou, Dunajskou Stredou a Komárnom až o 5 minút rýchlejšie, nový príchod vlaku do Komárna tak bude už o 7:33. Pracujúci a študujúci budú tak mať viac času na príchod zo stanice na pracoviská a do škôl. V súvislosti s tým sa menia časy odchodov vlaku zo staníc a zastávok medzi Dunajskou Stredou a Komárnom.
  • Poobede vlaky č. 4329 a 4337 z Bratislavy-Nového Mesta do Komárna zastavia aj v zastávkach Kútniky a Dolný Bar. Tieto zastávky budú však na znamenie, pre výstup z vlaku bude potrebné stlačiť oznamovacie tlačítko vo vlaku, pre nástup stačí stáť na zastávke na viditeľnom mieste.

    Nový cestovný cestovný poriadok si môžete stiahnúť a prezrieť TU

You may also like...