V Bratislave skolabovala železničná doprava

Železničná spoločnosť Slovensko informuje cestujúcich, že v Bratislave na hlavnej stanici je kvôli silnému vetru, ktorý zanáša výhybky a vytvára záveje, kalamitná situácia. Kvôli tomu bude dochádzať k značnému meškaniu vlakov, podľa situácie budú niektoré vlaky odklonené na iné bratislavské stanice, resp. i odrieknuté. ZSSK vyzýva cestujúcich, aby v tejto situácii zvážili cestu vlakom do hlavného mesta.

Od rána sú z dôvodu silného vetra, vytvárania závejov a zanášania výhybiek  problémy v osobnej železničnej doprave na bratislavskej hlavnej stanici. Vlaky meškajú 60 až 90 minút. Prichádzajúce vlaky od Nových Zámkov a zo Zvolena sú odklonené do stanice Bratislava Nové Mesto. Vlaky prichádzajúce z Trnavy ukončujú svoju cestu v Bratislave Rači.

Vzhľadom k vyvíjajúcemu sa počasiu je predpoklad trvania tejto situácie počas celého dňa.

AKTUALIZÁCIA 18. január 2013 o 13:15

Situácia v osobnej železničnej doprave  sa postupne upokojuje. Od 11.15 h začínajú premávať vlaky smer Bratislava hl.stanica – Marchegg – Viedeň. Meškanie vlakov na bratislavskej hlavnej stanici je cca 60 min.

  • Všetky rýchliky rady 600, 800, IC vlaky a tranzitné EC vlaky sú vypravené z Bratislavy hlavnej stanice.
  • Osobné vlaky od  Trnavy končia svoju cestu v Pezinku alebo v Bratislave – Rači. Vlaky od Nových Zámkov končia svoju cestu v stanici Bratislava Nové Mesto.
  • Vlaky z Devínskej Novej Vsi prichádzajú do Bratislavy hlavnej stanice, ale sú tiež zmeškané.
  • Cestovné lístky ZSSK sú uznávané aj na vlaky RegioJet v úseku Bratislava – hlavná stanica  – Bratislava Nové Mesto a späť.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) upozorňuje cestujúcich, aby zvážili cestovanie vlakom do Bratislavy.
V prípade, že cestujúci nebudú cestovať vlakom, v pokladniciach ZSSK v Bratislave im bude vrátená časť za neprecestovaný úsek, resp. za celý cestovný lístok.

Všetky rýchliky rady 600, 800, IC vlaky a EC vlaky sú už vypravené z Bratislavy hlavnej stanice. Meškanie vlakov z bratislavskej hlavnej stanice je cca 60 min.

  • Všetky IC vlaky, rýchliky a už aj  niektoré osobné vlaky postupne prichádzajú do Bratislavy hlavnej stanice, ale s meškaním do  30 minút.
  • Od 11.15 h začínajú premávať vlaky smer Bratislava hl.stanica – Marchegg – Viedeň.
  • Vlaky z Devínskej Novej Vsi prichádzajú do BA hlavnej stanici, ale sú tiež zmeškané.
  • Podľa prevádzkovej situácie ešte môžu niektoré osobné vlaky skončiť jazdu mimo hlavnej železničnej stanice.
  • Cestovné lístky ZSSK sú uznávané aj na vlaky RegioJet v úseku Bratislava – hlavná stanica  – Bratislava Nové Mesto a späť.

AKTUALIZÁCIA 18. január 2013 o 17:15

Nepriaznivé počasie opäť komplikuje situáciu v osobnej železničnej doprave. Z dôvodu silného vetra, vytvárania závejov a zanášania výhybiek  je obmedzený príchod a odchod vlakov v okolí bratislavskej hlavnej stanice. V úseku Bratislava Hlavná stanica – Bratislava Rača je ako výpomoc nasadená aj Náhradná autobusová doprava.

Vzhľadom k nepriaznivému počasiu Železničná spoločnosť Slovensko, upozorňuje cestujúcich, aby zvážili cestovanie vlakom z Bratislavy a do Bratislavy. Treba rátať s výrazným meškaním.

Ak cestujúci so zakúpeným lístkom nebudú cestovať vlakom, v pokladniciach ZSSK v Bratislave im bude vyplatená suma za neprecestovaný úsek alebo za celý cestovný lístok bez storno poplatkov.

AKTUALIZÁCIA 18. január 2013 o 21:15

Situácia v osobnej železničnej doprave sa aj naďalej pod vplyvom počasia komplikuje. Zhoršenie dopravnej situácie už hlásia aj okolité bratislavské stanice ( Devínska Nová Ves, Zohor, smer Kúty).

V smere na Trnavu rýchliky zastavujú v úseku po žst. Trnava ako osobné vlaky.

Naďalej odporúčame cestujúcim zvážiť cestu vlakom v bratislavskom regióne, nakoľko predpoklad trvania situácie a nepriaznivých poveternostných podmienok je počas celej noci.

Meškanie vlakov v dôsledku nepriaznivých poveternostných podmienok ZSSK neodškodňuje.

O aktuálnej situácii ZSSK bude priebežne informovať.

REGIOJET

Z dôvodu nepriaznivého pocasia, správca železnicnej infraštrukúry (Železnice Slovenskej republiky) nedokáže garantovat zjazdnost trate v stave, pri ktorom by nedošlo k obmedzeniam v prevádzke vlakov RegioJet. Následkom toho môže dôjst k meškaniu vlakov na trati Bratislava – Komárno až do 30 min.

V úseku Bratislava hl. stanica – Bratislava Nové Mesto premávajú vlaky sporadicky podla aktuálnej situácie na trati. Z tohto dôvodu odporúcame cestujúcim, aby pri ceste z a do Bratislavy cestovali zo železnicnej stanice Bratislava Nové Mesto.

AKTUALIZÁCIA 19. január 2013 o 09:15

Železničná spoločnosť Slovensko informuje, že situácia na bratislavskej hlavnej stanici a jej okolí sa už upokojila a vlaky osobnej železničnej dopravy jazdia opäť podľa pravidelného cestovného poriadku.

Pokiaľ máte zo situácie fotky, budeme radi keď nám ich pošlete.

Zeleznicna stanica Kosice
Zdroj: TA3

You may also like...