Vlakom sa vlani previezlo celé Slovensko až osemkrát

Železničná spoločnosť Slovensko v roku 2012 prepravila vyše 43 miliónov cestujúcich. Spoločnosť osemkrát odviezla každého obyvateľa Slovenskej republiky. Z celého Východného Slovenska ZSSK prepravila vyše 460 000 cestujúcich do hlavného mesta. Čo na porovnanie znamená, že celé Košice sa previezli do Bratislavy dvakrát. Z celkového počtu prepravených cestujúcich je 60 percent cestujúcich z miest a 40 percent cestujúcich z dedín. Každý tretí cestujúci je z vidieka.

Veľký záujem je o zľavnené cestovné. Až deväť z desiatich cestujúcich využilo vlani zľavy z produktového portfólia ZSSK. Celkovo zľavnené cestovné využilo minulý rok vyše 39 miliónov cestujúcich. Priemerný vek cestujúcich bol vlani 37 rokov.

ZSSK chce osloviť nových zákazníkov aj tým, že ponúka komfortnejšie služby v IC vlakoch, pripojenie na internet, dennú tlač a uvítací nápoj v 1. vozňovej triede. Do prevádzky bolo nasadených 27 nových jednotiek financovaných z eurofondov v rámci Operačného programu Doprava.

Rastie záujem o predaj cestovných lístkov cez internet a o nákup cestovného dokladu prostredníctvom mobilnej aplikácie (eMIL). Cestovný lístok cez internet cestujúci kúpi s 5 % zľavou na všetky vlaky ZSSK vo vnútroštátnej preprave. S výnimkou IC vlakov a vlaku Ex 1502 Chopok, kde má cestujúci tým vyššiu zľavu, čím skôr si zakúpi cestovný lístok.

381.001

You may also like...