Vo štvrtok 16. júna štrajkujú aj českí železničiari

ZSSK upozorňuje cestujúcich na možné komplikácie pri cestovaní vlakom v Českej republike vo štvrtok 16. júna 2011 z dôvodu konania štrajku odborových organizácií v doprave.

Podľa informácií Českých dráh v čase od 00.00 h do 24.00 h nepôjdu vnútroštátne ani medzištátne vlaky. České dráhy odporúčajú cestujúcim vyhnúť sa ceste vlakom do a z Českej republiky dňa 16. júna, vrátane príslušných nočných vlakov z noci z 15. na 16. júna a zo 16. na 17. júna.

ZSSK odporúča v čase štrajku, pred ním a bezprostredne po jeho skončení, necestovať po území Českej republiky. Vzhľadom na veľký rozsah obmedzení nebude železničná doprava nahradená autobusovou.

Jednodňové úplné zastavenie dopravy, ktoré sa začne o polnoci z 15. na 16. júna, sa na Slovensku dotkne celkovo 118 spojov a naruší platný grafikon železničnej dopravy. Viaceré vlaky budú zrušené, obmedzené v dĺžke trasy, alebo budú meškať niekoľko hodín. Pôjde o rýchliky a osobné vlaky prichádzajúce z územia SR i zo zahraničia.

Vlaky pôjdu po poslednú stanicu pred hranicou a späť, medzištátne v nich budú čakať na ukončenie štrajku. Pár rýchlikov z Košíc do Prahy, v ktorých sú radené i autovozne, nebude premávať vôbec, rovnako i dva páry rýchlikov medzi Žilinou a Prahou. Viaceré pražské rýchliky z východného Slovenska skončia v Žiline, alebo v Čadci.

ZSSK bude pozorne sledovať priebeh štrajku, aby zmapovala jeho dôsledky a škody. Cestujúcim, ktorí si kúpili lístky pred oficiálnym vyhlásením štrajku (14. júna 2011 o 10.00 hodine), bude vrátené cestovné bez storno poplatku. Cestovné doklady ZSSK, ČD ale i ostatných železničných spoločnosti, vydané na deň štrajku, budú uznané aj nasledujúci deň.

Opatrenia ZSSK v doprave v súvislosti so štrajkom dňa 16.6.2011 na ČD

Bližšie informácie sú k dispozícii na stránke Českých dráh www.cd.cz, prípadne telefonicky na čísle +420 840 112 113, emailovej adrese: info@cd.cz.

You may also like...