Začína sezóna nostalgických vlakov

 

Železničná spoločnosť Slovensko spolu so ZSSK Cargo a Železnicami Slovenskej republiky otvárajú v sobotu 16. apríla tohtoročnú sezónu historických parných vlakov. Jarná fiesta železničiarov, ktorá je určená nielen pre „nostalgikov“, ale i verejnosť, začína v rušňovom depe Košice. Odštartuje ju tradičné prebúdzanie parnej lokomotívy Katka, ktorá slúži košickej detskej železnici.

 

 

Vyznavačov pary privezú do východoslovenskej metropoly nostalgické vlaky z Budapešti, Prešova, Slovenského Nového Mesta, Margecian, či Moldavy nad Bodvou. Novinkou bude sobotňajšia jazda vlaku s parnou lokomotívou Albatros z Bratislavy. Program, ktorý pokračuje v nedeľu rušňoparádou a výstavou parných a iných koľajových vozidiel, spestria aj výlety historickými vlakmi do okolia Košíc.

Sprievodnými podujatiami budú výstava obrazov z prostredia železnice, modelov rušňov a klasických železničných modelov, historických exponátov a detských kresieb.

Medzi ďalšie akcie tohtoročného kalendára historických vlakov sú zaradené preteky parných lokomotív Grand Prix Slovensko vo Zvolene, Rušňoparáda na Rendezi v Bratislave a jazdy lokomotívy Albatros na deň detí a Mikuláša.

You may also like...