Železničný Mikuláš na trati Košice – Prešov 2011

Stretnutie s Mikulášom v historickom motorovom vlaku už v sobotu, 3. decembra 2011. Príjemne vyhriate vagóny starého motoráku, rozžiarené očká tých najmenších a spokojnosť rodičov. Aj to by chceli už tretíkrát po sebe dosiahnuť, na koľajach Košicami a Prešovom, Mikuláš, anjeli a čerti z Klubu historických koľajových vozidiel, ktorí aj tento rok pripravili pre širokú verejnosť nostalgické mikulášske jazdy na trati Košice – Prešov – Košice. 

Mimoriadne až tri jazdy

Po minuloročných skúsenostiach a veľkom záujme, pripravili členovia klubu v spolupráci so ŽSR a MDC v tomto roku až tri páry historických vlakov. Deťúrence a ich rodičia si tak môžu ešte lepšie vybrať, ktorá jazda im bude viac vyhovovať. Mysleli sme aj na cestujúcich z metropoly Šariša, aby sa mohli odviesť do Košíc a späť. Tomu sme prispôsobili aj cestovný poriadok. 

Mimoriadny historický mikulášsky vlak: 

Odchody z Košíc:                  9:00,    11:25   a 13:55 hod.

Príchody do Prešova:              9:45,    12:10  a 14:42 hod. 

Odchody z Prešova:             10:30,  12:30   a 15:05 hod.

Príchody do Košíc:                  11:05,  13:05   a 15:40 hod.

Okrem týchto staníc vlak zastaví pri každej jazde aj v Kysaku, a po dohode a objednávke vopred aj v iných staniciach na trati. 

Program:

  • počas cesty vlakom bude sv. Mikuláš, anjeli a čerti rozdávať balíčky priamo vo vagónoch. Deti nech si pripravia pesničku alebo básničku. Tie, ktoré sa hanbia, nech si pripravia namaľovaný obrázok. Mikuláša, čerta, a anjelikov budú isto zaujímať.
  • na konečnej stanici sa môžu deti vyfotografovať s Mikulášom + spoločná fotografia
  • návšteva detí u „uja“ výpravcu v dopravnej kancelárii
  • možnosť individuálnych predvianočných nákupov v Prešove, resp. Košiciach
  • vagóny sú vykurované. Max. rýchlosť vlaku 60 km/hod.
  • Mikulášske balíčky pripravujeme v dvoch variantách, ktoré si budete môcť vybrať priamo  pri elektronickej objednávke. Obsahujú sladkosti, cukríky, čokolády, čok. figúrky, sušené alebo čerstvé ovocie a 1 ks rozprávkové CD – Železničné rozprávky alebo 3 ks detských omaľovaniek, príp. iné drobnosti.  (V prípade špeciálnych požiadaviek, napr. diéty alebo choroby: celiakia, cukrovka, alergie a pod., pošlite nám zoznam dovolených vecí.)

Potrebné sú rezervácie:

Už dnes si rezervujte miestenky a mikulášske balíčky pre deti!!! Rezervácie treba nahlásiť a mikulášske balíčky vopred uhradiť najneskôr do 23.11. 2010. Rezervujte sa na adrese: khkv@khkv.sk

Rezervácia je bezplatná a cestovné sa platí priamo vo vlaku. Ako potvrdenie rezervácie si prosím vytlačte akceptačný e-mail. Platnosť rezervácie končí 15 minút pred odchodom vlaku, po tomto termíne nebude rezervácia akceptovaná, do vlaku sa však dostanete – na státie. Organizátor si vyhradzuje právo na obmedzený počet rezervácii.

Úhrada mikulášskeho balíčka:

  • prosíme, aby ste, v prípade záujmu o Mikulášsky balíček, uhradili sumu 6,- € / za 1 balíček/  najneskôr do 23. novembra 2011 !!!
  • úhrady poštovou poukážkou na adresu: Zuzana Lehotská, Aténska 15, Košice, 040 13
  • prevodom na č. účtu v Poštovej banke 12255836/6500

* Cestovné:

(Lístky sa nepredávajú v pokladni ŽSR a ani nikde v predpredaji. Platí sa až vo vlaku.)

Spiatočný (obojsmerný) lístok:

Dospelí: 6,- €

Deti do 12 rokov: 4,- €

Deti do 3 rokov zadarmo.

Rodinný lístok:  19,- €

Jednosmerný lístok:

Dospelí: 4,- €

Deti do 12 rokov: 3,-Eur

Deti do 3 rokov zadarmo.

 * Cestovné tvorí Váš dobrovoľný príspevok a naša odporúčaná výška pokrýva nevyhnutné náklady na jazdu historickým vlakom. Výťažok z cestovného, ako aj vaše dobrovoľné príspevky, budú použité na opravu a záchranu historického parného rušňa 434.2338.

Ďakujeme.

** Rezervácie a informácie na adrese: khkv@khkv.sk, prípadne na t. č.:  0905 412 322

Teší sa na Vás sv. Mikuláš, anjeli aj čert a samozrejme vykúrené vagóny!

You may also like...