Historický Mikulášsky vlak 2014 z Košíc do Prešova

Nadšenci z košického Klubu historických koľajových vozidiel pozývajú na mimoriadnu jazdu mikulášskeho vláčika. Na cestu z Košíc do Prešova a späť vyrazí už v nedeľu 30. novembra 2014.

Okrem rodičov s deťmi povezie železničný sv. Mikuláš aj anjelov a čerta, ktorý na východ Slovenska tradične príde až z Ostravy. Novinkou je, že tradičná červená súprava sa v tomto roku opäť rozrastie o ďalší historický exemplár.

Aj v tomto roku sú pre malých aj veľkých milovníkov železníc pripravené tri páry vlakov. Z Košíc odchádzajú o 8:55, 11:45 a o 13:50. Odchody z Prešova sú naplánované na 10:30, 12:55 a o 14:50.

Počas jazdy vlakom bude sv. Mikuláš spolu s anjelmi rozdávať balíčky priamo vo vagónoch. Mnohé deti sa radi s Mikulášom porozprávajú, zaspievajú pesničku či prinesú pekný obrázok. Na prešovskej stanici už tradične zájdeme na návštevu k ujom železničiarom, aby nám ukázali niečo zo svojich tajomstiev,” prezradil Ľubomír Pipta, vlakvedúci z KHKV.

K historickej súprave troch červených vozňov, známych ako Hurvínek, pribudne v tomto roku, vďaka nadšencom z partnerskej detskej železnice, ďalší historický motorák. „K populárnym Hurvínkom do vlaku zaradíme legendárny motorák rady 810. Na Slovensku ich jazdí už iba niekoľko a aj tie majú svoje dni na železnici zrátané. Čiastočne zrekonštruovaný vozeň zapožičiavame špeciálne pre túto jazdu, čím chceme zvýšiť nielen kapacitu vlaku, ale hlavne dať na známosť, že košická detská železnička bude v budúcom roku, okrem koľajníc v Čermeľskom údolí, brázdiť aj niktoré trate východného Slovenska,” vysvetlil Ľubomír Lehotský, riaditeľ OZ Detská železnica Košice.

Kapacita Mikulášskeho vlaku sa zvýši o ďalších 50 miest, cestujúci sa tak pohodlne povezú v ďalšom historickom vozni, ktorého domov bude v metropole východu.

 

2014_11_mikulas_khkv

You may also like...