Historickým expresom do Michaloviec na Fest Dupľa 2013

Neprehliadnuteľný červený historický motorák M 131, známy aj ako Magda, vás  v sobotu 10. augusta 2013 odvezie na festival zábavy pod názvom  Fest dupľa do Michaloviec. Zemplínska metropola spolu s Košickým samosprávnym krajom, projektom Terra incognita a Klubom historických koľajových vozidiel z Košíc garantuje dvojitú porciu zábavy.

Záujemcov čaká dvojitá porcia zábavy, dvojníci známych osobností, dupľovaná dávka občerstvenia a dobrého vína. Fest dávka všetkého. Návštevníci z Košíc a Trebišova budú môcť využiť v sobotu, 10.8. na dopravu do Michaloviec aj historický motorák M 131.

M131 - Magda

Z košickej železničnej stanice odchádza vlak o 8:00 hod. z Trebišova o hodinu neskôr. „Keďže organizátori pripravili naozaj bohatý program, späť do Košíc sa vrátime až po 21. hodine. Odporúčame preto najmä cestujúcim s malými deťmi, aby sa patrične na cestu zariadili, aj keď v Michalovciach bude zrejme o žalúdky návštevníkov „fest“ dobre postarané. “ pozýva Ľubomír Lehotský z KHKV.

Pre cestujúcich je pripravená špacirka po varošu Michalovce, počas ktorej spoznajú  historické pamiatky mesta a jeho okolia. Súťažiť sa bude aj v rýchlosti jedenia a prípravy tradičného zemplínskeho jedla – „holubkov“  a svojho  víťaza budú mať aj kategórie najmenší a najväčší „holúbok“. Vinári predstavia svoje najlepšie produkty na Festivale slovenských a zahraničných vín – Dobrý ročník.

Hlavným ťahákom bude pokus o zápis do Slovenskej knihy rekordov s najväčším počtom Michalov a Michael na jednom mieste a súťaž dvojníkov známych osobností, do ktorej sa môže zapojiť každý. Viac informácií nájdete na stránkach mesta Michalovce. Súčasťou festivalu bude i stretnutie čo najväčšieho počtu nositeľov mena Michal a Michaela aj v jazykoch iných národov. Pre návštevníkov sú pripravené autogramiády a besedy známych Michalov – hudobníka, speváka, spisovateľa, športovca. Kto to bude? Nechajte sa prekvapiť!  Unikátnym podujatím Double festu sú Mihaľovski deski – slovenská prehliadka divadiel  hrajúcich v nárečí.

Fest Dupla 2013 - Michalovce 10. august

Cestovný poriadok:                       

Stanica

Príchod

Pobyt

Odchod

poznámka

Košice

8:00

Trebišov

9:00

1

9:01

Nástup cestujúcich

Michalovce

9:25

2

Nástup cestujúcich

 

  

Stanica

Príchod

Pobyt

Odchod

poznámka

Michalovce

 

19:40

Bánovce nad Ondavou

19:51

+3

19:54

Križovanie REX 911

Trebišov

20:06

1

20:07

Výstup cestujúcich

Košice

21:11

+ pobyt z dopravných dôvodov

2013_08_fest_dupla

You may also like...