Knihobežník prináša v marci do vlakov príbehy štyroch slovenských spisovateľov

Užite si netradičný zážitok z cesty vlakom od Bratislavy až po Košice. Projekt Knihobežník prináša v marci do vlakov IC Martinus.sk a IC Kriváň príbehy z pera štyroch slovenských spisovateľov, ktoré sami autori budú čítať cez vlakové reproduktory.

Prvé čítanie bude v piatok 7. marca vo vlaku IC Martinus.sk, ktorý odchádza z Bratislavy o 5.37 h a do Košíc príde o 10.41 h.

Navyše cestujúci sa môžu vo vlaku s autormi osobne stretnúť pri káve. Okrem toho budú v priebehu mesiaca knihy do vlaku dopĺňané desiatky zaujímavých titulov, aby ľuďom spríjemnili cestovanie.

Projekt Knihobežník sa v marci predstaví vo vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), ktorá je partnerom projektu. V IC vlakoch Martinus.sk a  Kriváň bude prezentovať tvorbu štyroch slovenských autorov. Po jednotlivých zastávkach (Bratislava hlavná stanica, Trnava, Trenčín, Žilina, Liptovský Mikuláš, Poprad-Tatry, Kysak, Košice) si cestujúci vypočujú krátke úryvky z ich kníh. S autormi diel sa cestujúci môžu osobne stretnúť v reštauračnom vozni.

Spisovatelia budú čítať vo vlaku

V piatok 7. marca sa na cestujúcich teší Braňo Jobus (Láskavé rozprávky, Ako muflón Ancijáš sľub dodržal), 14. marca Zuzana Golianová (Ako z cukru), 21. marca Roman Brat (Môj anjel sa vie biť, Ako naštvať Rimana) a na záver 28. marca to bude Pavol Boroš (Tri brehy Dunaja). Prítomnosť autora vo vlaku bude ohlásená cez vlakové reproduktory.

knihobeznik - pribehy vo vlaku

You may also like...