Na detskej železnici sa v nedeľu zahrajú cestujúci na muzikantov

Košická detská historická železnica pripravila na blížiacu sa nedeľu 11.8.2013 (pozor zmena, podujatie bolo pôvodne ohlásené na sobotu 10.8.2013!!!) ďalšie prekvapenie pre malých aj veľkých cestujúcich. Po júlových divadelných predstaveniach na nich totiž čaká hudba v jej atraktívnej podobe.

Na stanici Alpinka sme spolu s hudobným zoskupením M. M. T. trio pripravili zaujímavé hudobné vystúpenia spojené s možnosťou aktívne sa zapojiť do produkcie a stať sa tak aspoň na chvíľu naozajstným účinkujúcim hudobníkom, či spevákom. Aj tentoraz sa podujatie koná v rámci projektu VLAK KULTÚRY A ZÁŽITKOV – ART & FUN KOŠICE 2013 a Hudba na peróne je naviazaná na pravidelné odchody vlakov o 9:15, 11:15, 13:15 a 15:15 hod.,“ informoval riaditeľ železničky Ľubomír Lehotský.

U36 Katka

Foto: Peter Šoltys

M. M. T. trio je zoskupenie profesionálnych košických hudobníkov, ktorí sa však radi vo voľných chvíľach ako inštrumentalisti stretávajú pri rôznych príležitostiach, v rôznych kluboch a spríjemňujú ľuďom chvíle dobrou a kvalitnou hudbou. Účinkovanie na Košickej detskej historickej železnici berú ako výzvu.

Pripravili sme pre deti ukážky jazzovej a bluesovej hudby v takom podaní, aby jej rozumeli a tešili sa z nej. Aj preto budeme mať so sebou rôzne rytmické či perkusívne nástroje, tamburínu, cajun ale aj gitary. Verím, že keď ich zveríme deťom do rúk, vytvoríme spolu výborné hudobné predstavenie,“ povedal Miro Šály, frontman zoskupenia,  autor mnohých skladieb a hudobný aranžér, ktorý okrem iného účinkuje v popredných slovenských a zahraničných hudobných formáciách, napr.: Groovin´Heads či Local Instrumental, hudobná skupina  americkej speváčky Nicole J McCloud.

Ďalšími členmi formácie sú basgitarista a klavirista Tibor Dragon a Martin Lechman, majster perkusívnych nástrojov.

Hudobné predstavenia sa budú konať v inovovaných priestoroch stanice Alpinka, kde v týchto dňoch po malom pódiu pribudli aj detské preliezačky. „V auguste sa môžu návštevníci železničky tešiť nielen na letné koncerty, ale aj letné kino na peróne (14. – 17. august). V štvordňovej nočnej prehliadke premietneme kultové komédie, vojnovú drámu i oscarové Ostro sledované vlaky, teda všetko filmy, kde je do hlavnej alebo vedľajšej úlohy nominovaná železnica,“ pozýva  Ľubomír Lehotský, predseda OZ Detská železnica Košice a dodáva, že vstupné na všetky podujatia je pri jazde vláčikom vždy bezplatné.

You may also like...