Noc svetiel na detskej železnici bude poriadne horúca

Atraktívne nočné jazdy spojené s horúcim plamenným prepadom, ohňovou šou, hudobným expresom a ďalšími neobyčajnými atrakciami pripravila na noc zo 4. na 5. októbra Košická detská historická železnica. Železničná noc svetiel sa v Čermeli uskutoční po tretí krát. Program začne o 19:00 a potrvá do polnoci.

Novinkou bude ohňový prepad vlaku, hudobný nočný expres, fúkanie ohňa či horiace víly. Veľkou atrakciou bude zaiste i nočná jazda najstarším parným vláčikom, z ktorého sa budú valiť záplavy iskier. „Toto nevšedné divadlo je zaiste tým najčarovnejším predstavením, ktoré môže naša parná lokomotíva Katka ukázať iba raz v roku, preto verím, že Košičania si nájdu cestu do Čermeľa aj počas tohtoročnej Bielej noci,“ povedal riaditeľ detskej železnice Ľubomír Lehotský.

Vďaka Dopravnému podniku mesta Košice sa budú môcť Košičania aj tentoraz bezplatne dostať do Čermeľa priamo z Námestia maratónu mieru historickým retrobusom. Spred budovy Košického samosprávneho kraja bude odchádzať každú hodinu.

Atraktívnu Noc svetiel pripravili už po tretíkrát dobrovoľníci z detskej železnice, ktorých úsilie tentoraz podporil najväčší železničný dopravca na Slovensku – Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK, a. s.). „Sme radi, že sa k nám pridali aj veľkí dopravcovia, akými sú práve Železničná spoločnosť Slovensko a Dopravný podnik mesta Košice. Spoločným úsilím sa takto snažíme propagovať ekologickú hromadnú dopravu, ale zároveň prispievame k rozvoju unikátnej detskej železnice, aká nemá na Slovensku obdobu,“ dodal Ľ. Lehotský.

Program na staničke Čermeľ začne o 19-tej hodine svetelnou šou, horiacimi vílami a fúkaním ohňa. Potom sa cestujúci odvezú nočným expresom do tajomného lesa, aby sa na konci jazdy stali svedkami neobyčajného plamenného prepadu. Vlaky budú odchádzať každú hodinu, v prípade veľkého počtu cestujúcich aj častejšie. Odchod bezplatnej prepravy historickým autobusom z Námestia maratónu mieru do Čermeľa je o 18:45, 19:45, 20:45, 21:45, 22:45 a 23:45 hod.

„Návštevníkov detskej železnice by sme zároveň chceli upozorniť, že v nasledujúci deň, 5. októbra (nedeľa), nebudeme premávať z dôvodu konania Medzinárodného maratónu mieru a uzavretia prístupových komunikácií do Čermeľa. Za pochopenie vopred ďakujeme a tešíme sa na ďalšie víkendové stretnutia. Vláči premáva až do 2. novembra a aj na Mikuláša 6. decembra.,“ dodáva Ľ. Lehotský.

2014_10_noc_svetiel

You may also like...