Popradský Modelársky Deň 2012

Všetci priaznivci modelárstva sa tešia na sobotu 9. júna 2012, kedy sa bude konať tretí Popradský Modelársky Deň (PMD 2012). Miestom konania tejto očakávanej akcie bude opäť športová hala Aréna Poprad.

Cieľom jednodňovej výstavy je propagácia modelárstva ako možnosti trávenia voľného času v rámci širokej verejnosti. Organizátor a sponzor akcie (známa modelárska firma HTmodel) chce dať modelárom všetkých kategórií príležitosť stretnúť sa a predviesť naživo deťom i dospelým svoje výnimočné modely.

Hlavným obsahom PMD 2012 budú ukážky unikátnych rádiom ovládaných modelov áut, tankov, lietadiel, vrtuľníkov, lodí a ponoriek. K dispozícii bude modelová autodráha, vystavené budú viaceré modelové železnice (krajinky), pripravené budú tvorivé modelárske dielne pre deti. Aktívne ukážky budú doplnené statickou výstavou veľkých modelov, z ktorých mnohé sú svetové unikáty, aké nie je možné vidieť každý deň. Prezentovať sa budú kluby i jednotlivci.

Predchádzajúceho PMD sa zúčastnilo vyše 150 vystavujúcich modelárov a výstavu navštívilo vyše tri a pol tisíca návštevníkov. To je znamenie, že PMD sa stáva najväčším spoločným stretnutím modelárov s verejnosťou na Slovensku a organizátor chce tento trend len viac a viac podporovať.

You may also like...