Silvestrovský expres 2016

Mini Silvester s ohňostrojom, zvieratkami a korčuľovaním zažijú návštevníci Košickej detskej historickej železnice.

V posledný deň roka, v sobotu 31. decembra totiž mladí železničiari vypravia svoj prvý Silvestrovský expres v histórii. Na Alpinke bude deti a ich rodičov čakať pestrý program, ktorý na pravé poludnie vyvrcholí oslavou blížiaceho  sa Nového roka.

U36.003 Katka

Silvestrovský vlak detskej železnice vyrazí o 11:20 zo stanice Čermeľ, späť z Alpinky bude vypravený o 13:00. V reštaurácii Alpinka a v priľahlom areáli bude pre deti pripravený workshop, na ktorom si každé dieťa samo môže vyrobiť vlastné papierové prasiatko. Presne na poludnie po odpočítavaní vypukne vítanie blížiaceho sa nového roku s ohňostrojom, nasledovať bude malá diskotéka pre deti. Silvestrovská jazda je definitívnou bodkou za tohtoročnou sezónou.

„Na záver roka sme sa snažili pripraviť pestrý program, ktorého súčasťou bude samozrejme aj jazda vláčikom zimným Čermeľským údolím. Na túto netradičnú, veríme že aj zasneženú jazdu sa naozaj tešíme a veríme, že aj takto, na záver roka, pobavíme dobre zababušených Košičanov,“ povedal predseda občianskeho združenia Detská železnica Košice Ľubomír Lehotský.

V duchu hesla: „ZDRAVÝ VZDUCH, LES I VODA, TO VŠETKO NÁM PRÍRODA DODÁ“, vytiahne Košičanov do prírody aj  Fond zdravia mesta Košice, n. f. , ktorý podujatie podporil. Aj preto budú deti v tento deň na železničke cestovať iba za jedno euro a program bude bezplatný. Na jazdu sa netreba vopred objednávať, kapacita železničky je dostatočná.

U 36.003 Katka

U 36.003 Katka

Tohtoročná sezóna bola pre detskú železnicu v mnohom prelomová. Historická úzkorozchodka si pripomenula 60. výročie dokončenia trate, v Čermeľskom údolí začala jazdiť parná lokomotíva Krutwig, zrealizovaná bola stavba rušňového depa a začala sa výstavba novej staničnej budovy v nástupnej stanici Čermeľ. Významná bola aj rekonštrukcia viacerých úsekov trate. Železničkou sa v tomto roku previezlo  42 000 cestujúcich.

„Je ťažké vymenovať všetko, čo sa nám v tomto roku podarilo, mnoho práce nás však ešte stále čaká. Poďakovanie patrí všetkým našim dobrovoľníkom a mladým železničiarom, partnerom, sponzorom a Mestu Košice, ktoré najvýznamnejšou mierou prispieva na chod železničky. Tohtoročná sezóna bola vôbec najdlhšia v novodobej histórii železničky, trvala od 23. apríla do 31. decembra, spolu presne 253 dní. Teraz už pracujeme na prípravách na novú sezónu, v ktorej opäť prinesieme ďalšie novinky,“  uzavrel Lehotský.

You may also like...