Stanicu Detskej železnice pokryje pena

Malí aj veľkí cestujúci Košickej detskej historickej železnice sa už túto sobotu 8. augusta 2015 môžu zabaviť s hasičmi a ich technikou. O vodu nebude núdza. Ozdobou bude 50-ročné hasičské vozidlo, atrakciou letný dážď a penová šou.

O zábavu, poučenie i predvedenie hasičskej techniky sa postarajú tradiční partneri detskej železnice členovia Dobrovoľného hasičského spolku z Medzeva.

Deti si budú môcť vyskúšať prácu hasiča, nadvihnúť auto či uhasiť požiar. Nebude chýbať množstvo vody, pokúsime sa vytvoriť letný dážď a už teraz sa všetci tešíme na penovú šou priamo na stanici Alpinka, ktorej neodolajú najmä tí najmenší,“ pozýva Ľubomír Lehotský, riaditeľ Detskej železnice.

U36.003 Katka

Hasiči z Dobrovoľného hasičského spolku z Medzeva sa po minuloročnom úspechu opäť pokúsia o penovú šou, tentoraz z peny do kúpeľa. Ozdobou podujatia bude 50-ročné funkčné hasičské vozidlo z roku 1965. Návštevníci si budú môcť vyskúšať hasičskú techniku, zasúťažiť si a zabaviť sa v pene. Program potrvá celý deň od 9:15 do 16:00. Podujatie je súčasťou osláv 60. výročia otvorenia prvej a jedinej zachovalej detskej železnice u nás.

Tohtoročnú sezónu na železničke sprevádza množstvo kultúrnych podujatí, vydanie jubilejných pohľadníc, pečiatky či publikácie. Celoročné oslavy by mali vyvrcholiť 3. októbra, kedy by mal vozový park detskej železničky posilniť nový parný rušeň Krutwig.

You may also like...