Tekvicová sobota 2014 na detskej železnici

Prvá novembrová sobota (1.11.) má na Košickej detskej historickej železnici už tradične prívlastok TEKVICOVÁ. Ponúkne celodenný program plný tekvíc, strašidiel, špeciálnu výzdobu i dobrú náladu.

Novinkou bude literárny stan kníhkupectva Artforum, v ktorom sa bude podávať guláš a toasty s halloweenskou nátierkou. Chýbať nebude ani železničiarsky čaj na zahriatie.

Na stanici v Čermeli bude rušno už od rána. Dobrovoľníci z Klubu mladých železničiarov sa už teraz tešia ako staničku a vagóny vyzdobia do pravej novembrovej atmosféry s množstvom tekvíc, balónov a sviečok. Pre návštevníkov sú pripravené tri jazdy o 11:15, 13:15 a 15:15. „V reštaurácii Alpinka si môžu deti pozrieť predstavenie divadla Neon, vymaľovať vlastné tekvice a dospelí si pochutnajú na alpinkárskych špecialitkách. Kto príde v maske, cestuje zdarma,“ pozýva Igor Holéczy z občianskeho združenia Detská železnica Košice.

Dobrá atmosféra na železničke bude aj vďaka podpore generálneho partnera podujatia – Železničnej spoločnosti Slovensko, ktorá prevádzkujúcej verejnú osobnú železničnú dopravu. Mimoriadny tekvicový vlak má zo stanice Alpinka naplánovaný návrat o 12:45, 14:45 a 16:45.

2014_11_tekvicova_sobota

You may also like...