Najdlhší model vlaku z belgickej čokolády na svete + video

Krásny a zároveň lahodný model vlaku zhotovil čokoládový majster Andrew Farrugia pôvodom z Malty. Tento “čoko” model získal aj zápis do Guinnessovej knihy rekordov ako najdlhší štruktúrovaný objekt z čokolády na svete. Dĺžka je neuveriteľných 34 metrov s výzorom rannej doby parných lokomotív – skôr divokého západu a dnešnej modernej doby elektrifikácie, model  je  detailne vypracovaný.

Prezentáciu mal model na “Brussels Chocolate Week” v Belgickom hlavnom meste v termine 19-25.11.2012. Na výrobu tohto modelu bolo použitých 1250 kg tej najlepšej belgickej čokolády, dodanej od sponzora Belcolade. Majster Andrew Farrugia strávil pri výrobe takmer 784 hodín kým toto dielo vytvoril. Ak ste zvedavý, koľko kalórii môže mať tento unikát, odpoveď je 6.5 milióna. Ako Farrugia uviedol, nápad pre tento výtvor dostal počas “Belgian Chocolate Festival” ktorý sa konal v Bruge .

Prvých 7 vozňov patrí modernej belgickej el. súprave a potom pokračujú historické vozne a parná lokomotíva. Tento majstrovský kúsok bol zhotovený v Malte a potom transportovaný do Belgicka v 25 bedňách, počas prepravy sa niektoré časti modelu poškodili,  po cca. dni opráv bolo dielo opäť hotové na prezentáciu.

Ďalší osud tejto “maškrty“ po výstave bude zaradenie ako exponát v belgickom múzeu čokolády.

zdroj foto: lavenir.net

You may also like...