České dráhy spustili nový web pre smartfóny

České dráhy přicházejí s mobilním webem pro pohodlné hledání spojení nebo plnohodnotného mapového portálu.

Národní dopravce pokračuje v rozvoji nových technologií. Po bezplatném připojení k internetu v Pendolinech, spuštění speciálního palubního portálu SC Pendolino nebo zjednodušení nákupu v eShopu přicházejí České dráhy s mobilním webem. Výrazně se tím zjednodušuje hledání spojení a informací o cestování vlakem prostřednictvím chytrých telefonů. Na displeji mobilu si zákazník snadno zobrazí také mapu s aktuální polohou vlaku a od nového jízdního řádu si bude moci přes mobilní eShop koupit i jízdenku.

Upravené webové stránky mají zjednodušit hledání informací v případě, že zákazník nemá k dispozici počítač. Mobilní web je přehledný a uživatelsky jednoduchý a měl by poskytnout odpovědi na základní potřeby cestujících v terénu – kdy a v kolik, odkud a kam.

Jako jeden z mála železničních portálů v Evropě je vybaven plnohodnotným mapovým portálem, ve kterém lze sledovat aktuální polohu a zpoždění všech vlaků, omezení provozu, informace o charakteristice tratí, poloze stanic a do budoucna také o poskytovaných službách ve stanicích.

V prosinci bude mobilní portál rozšířen také o eShop, kde si zákazník přes mobil koupí jízdenku a kód jednoduše ukáže personálu ve vlaku. Vůbec tak nemusí cestu plánovat, chodit na pokladnu, ani jízdenku tisknout. Stačí zadat adresu www.cd.cz do mobilního prohlížeče, systém sám rozpozná, že jde o chytrý telefon a automaticky nabídne jako výchozí právě mobilní web. Není potřeba instalovat žádné speciální aplikace či programy do mobilního telefonu.

Mobilní web není poslední novinkou

České dráhy připravují také zábavní portál pro SC Pendolino, na kterém nabídnou možnost čtení online knih, online poslechu hudby, sledování filmů nebo hraní her. Portál například umožní hrát hry s jinými cestujícími v soupravě, či si online z pohodlí svého sedadla objednat občerstvení. Už teď je přitom možné na vlakovém portálu SC Pendolino sledovat jízdu vlaku prostřednictvím kamer, zákazník má online přístup k informacím o konkrétním spoji, jeho aktuální rychlosti nebo poloze.

Další novinkou bude od listopadu online informování průvodčích během jízdy vlaku o případných mimořádnostech (neplánovaných výlukách) na trase jejich vlaku. Cestující tak bude s předstihem informován vlakovým personálem o případných změnách a omezeních na trase a bude si moci přizpůsobit svůj časový plán.

You may also like...