Detská železnica funguje počas prázdnin od stredy do nedele

Počas letných prázdnin sa na Košickej detskej historickej železnici povozíte každý týždeň už od stredy do nedele. Dôvodom je veľký záujem verejnosti o jazdy v historických letných vagónoch z Čermeľa na Alpinku. Okrem predĺženia prevádzky sú pre cestujúcich pripravené divadelné soboty.

Obľúbená rekreačná zóna Košičanov – Alpinka bude odteraz dostupnejšia vďaka pravidelnej železničnej doprave, ktorú od stredy do nedele zabezpečí OZ Detská železnica Košice. “Pre rozšírenie prevádzky aj o stredy sme sa rozhodli na základe minuloročných skúseností a dopytu prázdninujúcich školákov a študentov, starých rodičov či mamičiek na materskej dovolenke. Premávať budeme podľa riadneho cestovného poriadku od 9:15, počas pracovných dní do 16:30, počas víkendov až do 18:00,“ povedal Igor Holéczy z OZ Detská železnica Košice a pripomína, že k dispozícii sú zvýhodnené zľavnené lístky. Westernové mestečko na Alpinke môžete navštíviť od utorka do nedele.

U36 Katka

Foto: Peter Šoltys

Novinkou je aj pódiu so sedením pod holým nebom na stanici Alpinka, ktoré sa každú júlovú sobotu stane dejisko rozprávkovej divadelnej hry pre rodiny s deťmi. Predstavenia sa začnú vždy na stanici Čermeľ 10 minút pred pravidelnými odchodmi vlakov o 9:15, 11:15, 13:15 a 15:15 hod. Vstupné na všetky podujatia je pri jazde vláčikom vždy voľné.

Program

6.7.     Divadlo RARÁŠOK a OZ Slniečko v sieti: Tri úlohy

13.7.   Divadlo Friško: Zlatá priadka

20.7.   Divadlo Neon: Kráľovstvo Snov

27.7.   Divadlo Cililing: Zázračné kapsy

You may also like...