Do modernizáce zastávok na trati Bratislava – Dunajská Streda investoval RegioJet 60 tisíc EUR

RegioJet investoval z vlastních prostředků cca 60 tisíc EUR (1,5 mil. Kč) do modernizace zastávkového mobiliáře a posílení bezpečnostních prvků na modernizovaném úseku trati Bratislava – Dunajská Streda.

Modernizaci tratě prováděl v posledních 3 měsících správce a majitel infrastruktury – Železnice slovenské republiky (ŽSR) s ohledem na rostoucí význam tratě a zvyšující se intenzitu provozu v nákladní a následně i osobní dopravě. RegioJet začne jako dopravce na této trati jezdit od 4. 3. 2012 – přesto již nyní při příležitosti ukončení modernizace ze strany ŽSR sám přispěl pořízením zastávkového mobiliáře a bezpečnostních prvků do následujících zastávek:

Přístřešky pro čekání cestujících:

Miloslavov, Malá Paka, Veľká Paka, Michal na Ostrove a Veľké Blahovo.

Bezpečnostní kamery a sloupy na bezpečnostní kamery:

Miloslavov, Kvetoslavov zastávka, Malá Paka, Veľká Paka, Michal na Ostrove a Veľké Blahovo.

Zastávkový mobiliář se skládá z čekárny, odpadkového koše, sedáků apod. Celá zastávka je vyrobena ze speciálního křemíko-skleněného kompozitu, který je nerozbitný a odolný proti vandalům. Navíc bezpečnost bude pod dohledem uvedených kamer. Zastávky budou osazeny reklamními panely výhradně pro propagaci veřejné dopravy s cílem získávání nových zákazníků. Mobiliář je majetkem RegioJet, který společnost dala do užívání po dobu 10 let a po stejnou dobu se bude starat i o jeho údržbu.

V polovině ledna (januára) přijedou první vlaky Talent a začne zkušební provoz

V polovině januára přijedou na Slovensko první jednotky Talent už v barvách RegioJetu a zahájí zkušební provoz – nejprve bez cestujících, následně i s nimi. Od poloviny února (februára) povede RegioJet denně v každém směru jeden spoj zkušebních vlaků v trase Bratislava – Komárno a zpět s provozem pro veřejnost, aby si zákazníci mohli nové spojení vyzkoušet. Od 4. března (marca) pak zahájíme standardní provoz podle jízdního řádu.

RegioJet spustil také internetové stránky na adrese www.regiojet.sk, kde jsou například informace o náboru zaměstnanců pro provoz na trase Bratislava – Dunajská Streda – Komárno, který již naplno běží. Na stránkách jsou ale i informace o novém spojení dálkovými vlaky IC RegioJet, které startuje  od neděle 11. 12. 2011 a nabídne novou kvalitu cestování na trase Žilina – Ostrava – Olomouc – Praha.

You may also like...