IC BUS alebo IC vlakmi už aj do Nitry

Pre všetkých záujemcov o železničnú dopravu z Nitry ponúka Železničná spoločnosť Slovensko, komfortné cestovanie  InterCity (IC) vlakmi. Od 1. augusta  zavádza ku všetkým IC vlakom autobusový prípoj. IC BUS bude jazdiť medzi Trnavou a Nitrou denne tak, aby mali cestujúci možnosť v Trnave nastúpiť do ktoréhokoľvek IC vlaku smerom na Bratislavu aj na Žilinu a Košice.

Cena  cestovného  v autobuse je 2,70 EUR , cena zľavneného cestovného  lístka  1,80 EUR. Cestovné lístky do IC BUSu bude možné zakúpiť len priamo u vodiča. Zľavy sú poskytované najmä deťom, žiakom a študentom základných, stredných a vysokých škôl, ZŤP a ZŤPS, seniorom nad 70 rokov. Bližšie informácie  a cestovný poriadok  IC BUSov sú  zverejnené na www.slovakrail.sk.

IC 504 Tatran

Kombináciou IC vlakov a autobusových  liniek IC BUS ( linka 403444) z Nitry – Autobusovej stanice (nástupište č. 1A) do Trnavy Autobusovej stanice (nástupište č. 2) tak ZSSK poskytne nové, atraktívne a pohodlné spojenie Nitry napríklad s Liptovským Mikulášom, Popradom, či Košicami. IC BUS dovezie cestujúcich do Trnavy najneskôr 10 minút pred pravidelným odchodom IC vlaku smerom do Košíc. Rovnako IC BUS počká cestujúcich  aj na spiatočnej ceste, takže prestup z autobusu do vlaku a naopak bude prebiehať v maximálnej pohode a bez zbytočných stresov. IC BUS môžu využívať aj cestujúci, ktorí cestujú aj inými vlakmi ZSSK. IC BUS nezastavuje na žiadnej inej zastávke, cesta trvá približne  45 minút.

V IC vlakoch ZSSK  zaručuje miesto na sedenie, v 1. vozňovej triede zadarmo uvítací  nápoj, dennú tlač. Samozrejmosťou je bezplatné wifi pripojenie v prvej vozňovej triede, ktoré ZSSK od augusta postupne rozširuje aj do vybraných vozňov druhej triedy.

You may also like...