Z Košíc do Bratislavy sa bude od leta cestovať cez Zvolen priamo

Cestujúci na južnej trase medzi Bratislavou a Košicami tak budú môcť v štyroch vlakoch denne využiť pohodlné cestovanie bez prestupov. Dnes o tom priamo vo vlaku do Košíc informoval minister dopravy a výstavby Arpád Érsek. 

Rastie počet cestujúcich na linke spájajúcej s Bratislavou Rožňavu, Lučenec, Detvu a ďalšie mestá na južnej trase. Ide o potenciál, ktorý chceme využiť, a preto už od leta zavádzame do ponuky priame vlaky medzi Košicami a Bratislavou južnou trasou,“ uviedol minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

754.085 Xénia

754.085 Xénia

Od letnej zmeny grafikonu bude každý druhý rýchlik smerujúci na Banskú Bystricu vo Zvolene odklonený na južnú trasu a jeho trasa bude predĺžená až do Košíc. Zároveň budú zabezpečené aj prípoje pre ľudí smerujúcich do Banskej Bystrice, ktorí však naďalej budú môcť využívať aj priame spojenie s Bratislavou, keďže štyri páry vlakov budú aj naďalej smerovať priamo do Banskej Bystrice.

Minister dopravy Arpád Érsek dnes túto trať absolvoval počas pracovnej cesty vlakom. Na trati medzi Bratislavou a  Moldavou na Bodvou minister okrem stretnutia s cestujúcou verejnosťou absolvuje aj niekoľko rokovaní sú zástupcami Železníc Slovenskej republiky aj Železničnej spoločnosti Slovensko.

You may also like...