IC vlaky sú späť a budú najrýchlejšie

ZSSK od 11. decembra 2016 obnoví prevádzku InterCity (IC) vlakov. Populárne IC-ečka opäť prepoja najväčšie  slovenské metropoly Bratislavu a Košice.  Túto trasu zvládnu za 4 h 45 minút, čo bude zatiaľ najrýchlejšie železničné spojenie západu a východu Slovenska v histórii slovenských železníc.

„Záujem a zvyšujúci sa dopyt cestujúcich o rýchle a komfortné spojenie hlavného mesta s Košicami ukázali nutnosť   pridať také vlakové spojenia, ktoré by  naplnili predstavy našich zákazníkov, samozrejme aj s kvalitnými službami a cenovo dostupné”, hovorí Mgr. Filip Hlubocký, generálny riaditeľ ZSSK. Zároveň dodáva, že chce ZSSK posilniť ekologickú a rýchlu prepravu cestujúcich ešte pred tohtoročnými Vianocami.

163.105 Kysak

IC vlaky budú vedené na komerčnej báze. Nový manažment ZSSK prichádza s efektívnym ekonomickým modelom prevádzky  IC vlakov, s nastavením prehľadného a flexibilného cenníka pre potreby každého cestujúceho.

„Dlhodobým zámerom ZSSK je správať sa zodpovedne voči akcionárovi, aj voči našim zákazníkom. Z pohľadu celkového hospodárskeho výsledku chceme dosiahnuť, aby bola prevádzka IC vlakov  vo finančnom zisku už v horizonte troch, resp. štyroch rokov. Zároveň maximálnym zefektívnením našich personálnych a technických kapacít nemusíme navyšovať počet našich zamestnancov ani nakupovať nové súpravy.“ konštatuje Karol Martinček, riaditeľ úseku obchodu ZSSK.

Denne budú premávať štyri IC vlaky. Dva vlaky pôjdu z Bratislavy do Košíc a dva  opačným smerom z Košíc do Bratislavy. V každej súprave bude pre cestujúcich k dispozícii 247 miest. Vlaky budú povinne miestenkové.

You may also like...