Internet mieri do ďalších expresov ČD

České dráhy rozšiřují WiFi připojení k internetu do dalších vlaků. Ve zkušebním provoze je tak nově zavedeno připojení k internetu ve vlacích EuroCity 274/275 Jaroslav Hašek Praha – Brno – Bratislava – Budapešť a zpět a Expres 144/145 Landek Praha – Olomouc – Ostrava – Žilina a zpět. V obou vlacích je zkušební provoz WiFi zajištěn ve vozech 1. třídy. O možnosti připojení k WiFi informují příslušné piktogramy ve voze. WiFi připojení k internetu je v provozu na území České republiky.

cd_logo

České dráhy plánují v příštích letech zavést službu WiFi do až několika stovek osobních vozů v dálkové i v regionální dopravě. Se zaváděním WiFi do dalších dálkových vaků by se mohlo začít v závěru příštího roku. Připojení k internetu by se pak stalo další z běžně dostupných služeb na expresních a také na vybraných rychlíkových a regionálních linkách. V případě regionálních osobních vlaků disponují WiFi například moderní komfortní jednotky RegioPanter a RegioShark, které jsou postupně uváděny do provozu od letošního podzimu.

Spoje Českých drah, ve kterých je možné využít WiFi:

  • SuperCity Pendolino (Františkovy Lázně – Plzeň –) Praha – Ostrava – Bohumín (cestující mají k dispozici také palubní internetový portál s informacemi a zábavou);
  • D1 Express Praha – Brno;
  • Regionální spoje zajištěné soupravami RegioPanter a RegioShark, aktuálně např. Pardubice – Hradec Králové – Jaroměř; Olomouc – Prostějov – Nezamyslice, Karlovy vary – Most, okolí Plzně, Valašské Meziříčí – Rožnov pod Radhoštěm a další linky.

Spoje ČD, ve kterých probíhá zkušební provoz WiFi:

  • EuroCity 274/275 Jaroslav Hašek Praha – Brno – Bratislava – Budapešť;
  • Expres 144/145 Landek Praha – Olomouc – Ostrava – Žilina.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.