Košickú Detskú Železnicu propagujú na Slovensku i v zahraničí

O Košickej detskej železnici (KDŽ) sa dozviete viac na Slovensku i v zahraničí. Na staničkách muzeálnych úzkorozchodných železníc na Slovensku a v Poľsku pribudli začiatkom augusta veľkoplošné propagačné bannery, s cieľom upozorniť na existenciu všetkých úzkorozchodných železničiek, ktoré v súčasnosti patria medzi obľúbené turistické atrakcie.

O košickej železničke v Čermeli sa vďaka propagácii, ktorú podporilo aj mesto Košice, dozvedia návštevníci na železničkách v poľských Biesczadách – v Cisne, na Orave – v Oravskej Lesnej, na Kysuckej historickej lesnej úvraťovej železnici vo Vychylovke, v Liptovskom skanzene v Pribyline, na Čiernohronskej lesnej železnici v Čiernom Balogu, či na Nitrianskej Poľnej železnici v areáli výstaviska Agrokomplex.

S myšlienkou združiť základné informácie o všetkých prevádzkovaných úzkorozchodných tratiach na Slovensku prišlo OZ Detská železnica, ktoré pôsobí aj pri KDŽ. „Podarilo sa nám spojiť sily, preto veríme, že sa nám unikátne úzkorozchodky“ podarí adekvátne spropagovať. Propagácia železničiek má veľký vplyv na návštevnosť, veď napr. Biesczadskú lesnú železničku v poľskej Cisne navštívi za sezónu takmer 100 tisíc turistov,“ uviedol predseda OZ Detská železnica Ľubomír Lehotský.

Záujem turistov o železničné pamiatky vo svete z roka na rok stúpa. Snahou košickej radnice a OZ Detská železnica je takýto trend nastoliť aj v Čermeli. „Do konca sezóny chýbajú ešte dva mesiace, ale už teraz možno povedať, že záujem o prepravu najstarším prevádzkovaným parným rušňom na Slovensku opäť rastie a je vyšší ako za posledné tri roky. Veríme, že spoločná propagácia pritiahne na jedinečné úzkorozchodné železničky ešte viac návštevníkov, ako doteraz.,“ dodal Ľ. Lehotský.

You may also like...