Mezinárodný turnaj odohrajú šachisti vo vlaku

Mimořádný projekt, který nemá v historii obdoby, uskuteční v příštích dnech České dráhy společně s občanským sdružením Pražská šachová společnost. Ve speciálně vypraveném vlaku, který ve dnech 14. – 18. října 2011 pojede po střední Evropě po 1 800 kilometrů dlouhé trase Praha – Vídeň – Budapešť – Bratislava – Krakov – Praha, bude odehrán mezinárodní šachový turnaj. Hrát se bude v konferenčních a salónních vozech, kterými kdysi jezdívala na výjezdní zasedání i česká vláda.

Více než šedesát šachistů, mezi nimiž budou i mezinárodní šachoví velmistři Vlastimil Hort a Robert Cvek, se utká v patnáctikolovém turnaji v rapid šachu. V turnaji se setkají šachoví profesionálové z několika zemí společně s amatéry, z nichž však někteří disponují značnou šachovou zkušeností a silou. Třeba ředitel společnosti Dopravní stavby Brno Vlastimil Chládek, nebo ředitel společnosti Ingem Jan Michálek budou určitě bojovat o místa v první desítce.

„Kromě zaoceánských parníků je pouze železnice pohodlným dopravním prostředkem, který umožňuje větší skupině lidí cestovat společně delší dobu na větší vzdálenost a odehrát při tom šachový turnaj. Jsem rád, že společně s Českými drahami můžeme uspořádat šachový turnaj, který nemá v historii obdoby,“ říká Pavel Matocha, předseda Pražské šachové společnosti.

„Nejde o první zajímavý projekt, který podpoříme vypravením speciálního vlaku. V minulosti jsme vypravovali například Bibliovlak nebo Galerijní, a Divadelní vlak. Pravidelně jezdí do různých koutů republiky Kinematovlak a hlavně školní mládež dobře zná Preventivní vlak, ve kterém se snažíme naučit děti, jak se mají bezpečně pohybovat na železnici a poskytovat první pomoc,“ dodává Jiří Ješeta, výkonný ředitel pro obchod a marketing ČD.

Šachový vlak pořádají společně České dráhy a občanské sdružení Pražská šachová společnost. Partnery projektu jsou společnosti Era a CZ Loko.

You may also like...