Motoráčiky radu 810, 811 a 812 prejdú obnovou

[singlepic id=85 w=240 h=120 float=left] ZSSK zlepšuje komfort cestovania v regionálnych vlakoch. Koľajové vozidlá, verejnosti známe ako lokálne motoráčiky, vyrobené v rokoch 1976 až 2006, budú čistejšie a ich interiér prejde obnovou.Je to projekt tzv. ľahkej humanizácie motorových vozňov radu 810, 811 a 812,  spolu so zvýšením zodpovednosti  rušňovodičov za čistotu vozidiel,“ vysvetľuje Pavel Kravec, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ  ZSSK.

Spolu viac ako dvesto motorových a prívesných vozňov dostane v najbližších dvoch rokoch nanovo prečalúnené sedadlá a tie najviac zničené i  nové podlahové krytiny. Celkovo sa humanizácia  týka 2626 sedadiel, čo bude stáť vyše dvesto tisíc eur. Práce  vykoná spoločnosť vo vlastnej réžii v pracovisku opráv koľajových vozidiel v Žiline. Prvých dvadsať vozňov by malo byť hotových do konca tohto roka, zvyšné v budúcom a nasledujúcom roku.

[singlepic id=88 w=320 h=240 float=center]

Na čistotu v týchto vozňov dohliada rušňovodič, ktorému okrem kontroly vyčistenia vlakov externou firmou, pribudla aj úloha dať do poriadku znečistené vozne a to počas prestávky v obratovej stanici.  „Inšpirovali sme sa autobusovou dopravou, kde vodič tiež zodpovedá za stav vozidla,“ dodáva Kravec.  Ak budú cestujúci s čistotou vo vlakoch napriek tomu nespokojní, môžu sa sťažovať. Vlakovému personálu, ústne a písomne v hlásení o chybách a nedostatkoch, e-mailom na info@slovakrail.sk, telefonicky na čísle 18 188 Kontaktného centra, ktoré má nepretržitú prevádzku, alebo v zákazníckych centrách ZSSK.

You may also like...